Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Byłem ostatnio w firmie która oferuje rowery używane. Poszukuję roweru MTB do 3000 zł. Zaoferowali mi ten rower. Wynegocjowalem cenę 2500 zł. Chciałbym się dowiedzieć czy jest wart swojej ceny. Oglądałem go i wydaje mi się że wszystko jest ok, ale może pomożecie mi na co zwrócić szczególną uwagę. http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6391404955

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Nie jest wart swojej ceny. Wart jest max 1500 zł. Za 2500/3000 możesz kupić rower z amorem powietrznym Fox albo Rockshox ze sprężyna powietrzną Solo Air i dobrym osprzętem Shimano Deore SLX/XT albo SRAM X7/X9. Dla przykładu mój rower, używany wyścigowy Spec na kole 29, amorze Fox i osprzęcie XT kosztował 3 tys. Kosztowało 1300 zł doprowadzenie go do dobrego stanu. To jest model który kosztował oryginalnie ponad 6 tys. Używany wyścigowy Spec mojego syna na kole 26, amorze Fox i osprzęcie SRAM X9 kosztował 2 tysiące. Doprowadzenie do stanu używalności ok. 800 zł. Z tym że jeśli rower jest używany to musisz założyć że napęd jest w dużym stopniu zajechany i czeka Cię niedługo wymiana łańcucha. kasety i korby. Jeśli po zawodniku czy amatorze który jeżdził w maratonach to piasty są zajechane i do wymiany i zapewne tarcze i klocki też. Jeśli napęd klasy Deore to koszt ok. 500 zł. Jeśli wyższa grupa to drożej. Tarcze Deore ok. 50 zł sztuka, klocki 40 sztuka. Piasty jeśli tylko łożyska do wymiany to może 100 zł. Jeśli całe piasty to 200/300 zł plus przeplecienie koła.  Być może hamulce też do kitu i do wymiany. A możesz za jakieś 3200-3500 kupić nowy rower na dobrym osprzęcie. Warto to przekalkulować. Generalnie zasada jest taka że używany rower mtb to tylko z wyższej półki i w cenie połowy nowego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...