Skocz do zawartości

Wygięcie tylnej przerzutki


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Nie znam się na budowie tylnych przerzutek, więc napisałem ogólnie, chyba chodzi o tzw "hak tylnej przerzutki".

 

Mianowicie, dziś prawdopodobnie podczas ostrego wjazdu pod górę, gdzie musiałem jechać w pozycji stojącej, spadł mi łańcuch, gdy na górze chciałem go poprawić niestety okazało się, że ów hak (czy co to jest) od tylnej przerzutki jest cały wygięty. :(

 

Jak myślicie co mogło spowodować aż takie wygięcie i ile mniej/więcej muszę przygotować pieniążków na wymianę? (bo o prostowaniu chyba nie ma mowy, ze względu na zmęczenie materiału).

Ow aprzerzutka to Shimano Alivio RD-M4000SGS. Całą można kupić z tego co widzę za 129zł

 

I chyba żadne wyjaśnienie nie umożliwi mi naprawy tego w ramach gwarancji, prawda? :/  ...raczej z automatu wina użytkownika?

 

Przy okazji ucierpiał także łańcuch, czy chociaż w jego wypadku będzie to tylko kwestia zamocowania ogniwa i po sprawie?

 

Załączam zdjęcia.

069f66e174b73.jpg

e5032c419acea.jpg361485178fdbb.jpga1e098bb303cf.jpg

 

 

Dzięki i trzymajcie się.

Pozdrawiam, Patryk

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Cześć ponownie, więc chciałbym Wam teraz zdać relacje, jak jest już po wszystkim.

Jak wspomniał Kaktus, tak zrobiłem, skontaktowałem się z serwisem, wysłałem im maila z tymi fotkami i opisałem co się stało, następnego dnia jeszcze zadzwoniłem.

Zdobyłem pudełko z pobliskiego sklepu rowerowego i wysłałem rower kurierem, po tym jak serwis go dla mnie zamówił.

Później cisza, nikt nie dzwonił, nikt nie pisał, kompletnie nic, aż wczoraj dostałem SMSa od firmy kurierskiej, że jutro przyjedzie przesyłka, złe przeczucia miałem przez chwilę, głównie przez ten totalny brak odzewu.

Jednak dziś odpakowałem rower i przyjemny widok mnie spotkał. :)

Zupełnie nowa przerzutka.

c42b190d19f0e.jpg

W miejsce zepsutego ogniwa dali spinkę, a chciałem ją kiedyś zakupić, więc super.

d949f06eb6437.jpg

Jednak nie należy zakładać z góry, że gwarancja czegoś nie obejmie (a kilka osób mi mówiło, że to nie przejdzie) a jednak nie każdy serwis jest jak wszystkie.

9423f896a1ac7.jpg

Jestem mega zadowolony, dzięki Kaktus! :) bo gdyby nie Ty, to chyba bym machnął na to ręką... i o ~ 200-300zł miałbym na pewno lżejszy portfel.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...