Skocz do zawartości

Ocena zużycia opon rowerowych - na czym się opierać.


Rekomendowane odpowiedzi

Mój Marin 4 Corners z 2022 jest wyposażony w opony WTB Resolute, 650B/700Cx42mm, Puncture Protection i ma za sobą już prawie 10.000 km na tych oponach

Rowerem jeźdzę głównie do pracy i na wycieczki, do szybkiej jazdy mam rower szosowy. Na dzień dzisiejszy opony się ładnie toczą, bieżnik wygląda na juz dosyc mocno zużyty ale w tym roku nie złapałem jeszcze flaka - a flak w przedniej oponie z jesieni 2023 po jego doraźnym napompowaniu na trasie pianką uszczelniająca z Decathlonu - do dzisiaj sie nie rozszczelnił - przejechałem juz z 1.600 - 1700 km na tak uszczelnionej, lekko dziurawej dętce mimo pompowania jej do górnych zalecanych norm 80 psi. Także pianka z Deca daje radę . 🙂

 

Stąd pytanie - po jakim czasie taka opona zazwyczaj nadaje sie już do wymiany (nie chodzi mi o to dziurawą detkę) ? Wydawało mi sie że 10 tys km to całkiem sporo nawet jak na opony  z wyższej półki, trochę mi sie one już znudziły, ale jak jeździły tak jeżdzą dalej......

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czasami, dla niektórych, 10K to jest kilka lat jeżdżenia (bo tylko w weekend jak są wakacje ;-)). Zależy jak te opony masz zjechane. Z ciekawości chętnie bym je zobaczył. Możesz dorzucić jakieś zdjęcie? 🙂

Jeśli środek jest łysy, a boki jeszcze ok, to w sumie chyba można pokusić się o wymianę. Nie wiadomo jak od wewnątrz. U mnie padły dwie nowe dętki, pomimo, że sprawdzałem oponę. Dopiero po trzecim kapciu, namierzyłem wystający drucik (wcześniej nie widziałem) od wewnętrznej strony.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
21 godzin temu, Alozangid napisał(a):

Cześć. A co do wieku, czy są jakieś ograniczenia? Mam opony, które mają już prawie pięć lat. Ale wizualnie wydają się w porządku

Chyba można jeździć. Ewentualnie, jeśli były poddane różnym zmiennym temperaturom lub itp., to guma może być "sparciała". To są moje ogólne spostrzeżenia. Niektórzy jeżdżą na oryginalnych oponach w Wigry lub itp. klasykach. 😉

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...