Skocz do zawartości

Stuki w rowerze podczas jazdy na stojąco.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy spotkał się ktoś z was ze stukami w rowerze, taki metaliczny dźwięk jakby metal o metal uderzał podczas jazdy rowerem na podjazdach na stojąco. Dodam jeszcze, że te stuki słychać tylko podczas bardzo agresywnej jazdy, jak mocno i szybko balansujemy rowerem lewo/prawo. Częstotliwość tych dźwięków to każde mocne przechylenie roweru prawo/lewo.

Na początku myślałem, że to suport(BB-MT501) złapał luzy. Rozkręciłem więc, przeczyściłem i skręciłem ponownie ale to nie pomogło. Później pomyślałem, że suport ma przejechane 5 tys km i się już zużył, więc kupiłem nowy, ale nadal to nic nie pomogło.

Następnie pod lupę wziąłem hamulce i zacząłem sprawdzać, czy tarcza nie ociera o zacisk lub klocki, i demontowałem zaciski, najpierw przód potem tył. To nadal nie to.

Napęd to 1x12, więc na pewno nic związanego z przednią przerzutką.

Sprawdziłem wszystkie połączenia śrubowe w rowerze, wszystko dokręcone, żadnych luzów, opukałem rower małym młotkiem gumowym, nic nie brzęczy  na podjazdach coś jednak stuka.

Co jeszcze sprawdzić przed wyrzuceniem roweru na złom?

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, liftlodz napisał(a):

To aluminiowy rower z miękkim tylnym trójkątem, jak wstajesz w korby to po prostu tylny trójkąt się wygina i tarcza uderza o zacisk
 

Odkręciłem zacisk, tarczę i tak samo. Raczej podejrzewam, że to właśnie coś w piaście stuka przy mocnym i szybkim przechylaniu roweru, ale nie mam innego koła na podmiankę. Na postoju nie czuć żadnych luzów w kole, ale jak jedziemy 30km/h i jeszcze mocno balansujemy rowerem może jest za mała sztywność na QR i dlatego coś w piaście stuka?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...