Skocz do zawartości

Carver San Antonio karbon


Rekomendowane odpowiedzi

Piszesz bzdury Marek. Rama karbonowa ma gigantyczną przewagę w komforcie nad ramą aluminiową. Osprzęt szosowy SRAM Force czyli odpowiednik Shimano Ultegra. Wagę nie każdy producent podaje. Widać że ten rower nie będzie dużo ważyć. Opis skąpy ale pewnie w necie można sobie poszukać dokładniejszy albo zadzwonić do sprzedawcy. Świetny rower, który bije każdy aluminiowy na głowę. Strona producenta tu:

http://www.carver.de/home/

Odnośnik do komentarza

Piszesz bzdury Marek. Rama karbonowa ma gigantyczną przewagę w komforcie nad ramą aluminiową.

Dla zawodnika, tak. Nie dodałeś, że carbon jest bardzo wrażliwy na uderzenia (zwłaszcza boczne), dla osoby, która nie startuje w zawodach i nie może pozwolić sobie na wymianę/naprawę ramy, z racji kosztów, carbon już taki fajny nie jest.

 

"Widać że ten rower nie będzie dużo ważyć"- właśnie nie widać, bo opis jest do dupy. Równie dobrze, może ważyć podobnie, co aluminiowy.

Widelec carbon, czy alu? Nawet tego nie podali.

Dalej, o hamulcach tyle co nic. Jeżeli sprzedawca tak reklamuje rower, i jak twierdzić Jajacku, one mogą kosztować nawet dwa razy drożej (nie twierdzę, że nie), to mi i tak zapala się czerwona lampka.

Odnośnik do komentarza

To jest rower do szybkiej jazdy turystycznej po nawierzchniach utwardzonych. Trochę podobnie jak szosówka. Przejechałem szosówką na karbonowej ramie jakieś 40 tys km. Parę razy się wywaliłem. Nic się ramie nie stało. Wszyscy moi koledzy jeżdżą na szosie na karbonie, też mają wywrotki i ani jeden nie połamał ramy. Każda rama karbonowa może być naprawiona. Jest już wiele serwisów dokonujących napraw. Widelec przecież widać że karbon. Sprzedawca jakiś co sprowadza rowery z Niemiec i opisy ma lakoniczne. Jest takich dziesiątki. Taka rama waży 2/3 albo pół wagi ramy alu, osprzęt leciutki szosowy więc ten rower będzie ważyć ze 12-13 kg.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuję za ten link. Bardzo fajny. Te karbonowe ramy które widziałem połamane w necie właśnie miały pęknięcia tak jak na filmie czyli na łączeniu dwóch modułów karbonu. W połowie górnej rury albo w okolicach suportu na dolnej rurze. Ewentualnie od bocznego uderzenia w tylne widełki. Zwykle po wywrotce i uderzeniu w kamień podczas agresywnego mtb. Teraz na wyjeździe jak widziałem jak koleżanka zjeżdżała na "krechę" na karbonowej ramie jakimiś kamienistymi żlebami zupełnie nie hamując to tylko się zastanawiałem czy nic się jej nie stanie i czy jej sztywna, chińska rama karbonowa nie pęknie. Nawet zaliczyła dwie gleby na zjazdach ale i ona cała i karbon.

Odnośnik do komentarza

 Ewentualnie od bocznego uderzenia w tylne widełki. Zwykle po wywrotce i uderzeniu w kamień podczas agresywnego mtb.

 

Mój znajomy tak połamał swój carbon (rama Scott albo Flash, już nie pamiętam), spadł na kamień ramą, przygniótł własnym ciężarem i widełki strzeliły jak z procy.

Kolejna kwestia to wspomniany test- wynik nie dziwi, mając na uwadze pochłanianie energii przez carbon, z tym, że aluminium się zgięło i od biedy można by dojechać do domu, węgiel wystrzelił i na taki rower już nie można wsiąść. Chciałbym jednak zobaczyć test uderzenia bocznego. No, ale za dużo gdybam, każdy przypadek jest unikatowy.

 

Odrębna kwestia to rzeczy Ritcheya i innych znanych producentów zamawiane na aliie/ebay- 90% z nich to podróbki, które łamią się przy mocniejszym nacisku.

https://www.youtube.com/watch?v=p2eN8XynrTk

 

 

"Widelec widać, że carbon"- wiele rzeczy już widziałem, widelce alu stylizowane na carbon, kierownice alu stylizowane na carbon, podkładki alu dystansowe stylizowane na carbon :P. Chociaż ten jest pewnie carbonowy, ale tu znów wina beznadziejnego opisu.

"Rama karbonowa ma gigantyczną przewagę w komforcie nad ramą aluminiową"- nie mogę się nie zgodzić. Miałem okazję jeździć na carbonie i moje nadgarstki do dziś to miło wspominają.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...