Skocz do zawartości

Rower głownie do miasta do 3 tys.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Przymierzam się do zakupu roweru, ale nie mam pojęcia czego szukać. Trasy głównie miejskie, nie przewiduje żadnych wyjazdów w najbliższych latach. Rama raczej 22-23.5", mam 193 wzrostu, waga ok. 110kg.

Patrzyłem na coś takiego:

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-trekkingowy-r-raymon-tourray-2-0-gent-pd23307/?utm_source=google&utm_medium=cpc&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw9vqyBhCKARIsAIIcLMGDdbblhHbQlaBN9xf_5dzbvt1ZH8KJX8WAirKrUWUjUfqPC6pg3joaAonkEALw_wcB

Ale szczerze tak dawno nie miałem rowera ze stwierdziłem że lepiej spytać ekspertów.

Odnośnik do komentarza

Trochę kiepski napęd oparty na najtańszych grupach Shimano. Jak masz zamiar jeździć tylko i wyłącznie w mieście to poszukaj czegoś z napędem 1xx (minimum 1x9) bo w tym 3x7 i tak będziesz jeździł tylko i wyłącznie na środkowym blacie z przodu więc będziesz miał realnie napęd 1x7. Ten uginacz też nie da Ci komfortu bo jest to ciężki, sprężynowy grat, który tylko dużo waży i kiepsko działa. Np. coś takiego:

Sirrus X 3.0 (specialized.com)

Błotniki zawsze można dołożyć jakby co.

Jak chcesz coś fajnego i zarazem szybkiego na dobrym osprzęcie to zainteresuj się tym:

Rower fitness FELT Verza Speed 20 - CentrumRowerowe.pl

Bardzo dobry napęd 2x10 Shimano Tiagra, karbonowy widelec.

Odnośnik do komentarza

Dzięki bardzo za rekomendacje, pytanie czy któryś z tej dwójki też się do czegoś nadaje ?

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-crossowy-r-raymon-crossray-4-0-gent-pd40514/

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-miejski-orbea-carpe-15-pd28281/?v_Id=166413

Pokazały mi się po szukaniu po napędach jak wspomniałeś. Orbea mi szczerze bardziej pasuje w budżet, ale plusem jest też że oba są dostępne do obejrzenia w warszawie, ale nazwy modeli shimano mi szczerze nic nie mówią 😄

Żeby też uprościć, prosiłbym o rekomendacje nawet do powiedzmy 4 tysięcy, w najgorszym przypadku go zakupie chwile później.

Odnośnik do komentarza

Ten pierwszy Raymon ma sprężynowy, ciężki uginacz, napęd 2x10 Cues to taki obecny zamiennik tańszych grup trekkingowych/mtb - jak to działa jeszcze nie zabardzo wiadomo bo nowe i brak rzetelnych opinii. Już lepszy ten Felt w tej samej cenie - to taka trochę "szosa z prostą kierownicą" a ja lubię takie szybkie miejskie przecinaki, taka rowerowa odmiana streetfightera 😁. Z tych dwóch linkowanych przez Ciebie wolałbym tego Orbea - ma już błotniki i światło co do jazdy po mieście się przyda a nawet bagażnik, gdzie można powiesić jakiąś miejską torbę/sakwę (zamiast plecaka, np. coś takiego link albo takiego link) na laptopa i inne graty. Napęd mógłby być trochę lepszy, jakieś 1x10 albo najlepiej 1x11 ale do miasta i raczej małych prędkości ten 1x9 też da radę - co prawda nie piszą tam jak duża jest tarcza w korbie, znalazłem gdzieś w necie, że 42T - to znaczy, że w parze z kasetą 11-36T może być troszkę ciężko na podjazdach ale w mieście jedyne podjazdy to wiadukty, chyba, że mieszkasz w Karpaczu 😁

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...