Skocz do zawartości

Rower turystyczny (cross/MTB) za ok. 3000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
przymierzam się do kupna nowego roweru i szukam pomocy w jego wyborze. Jak duża ilość osób szukam czegoś "uniwersalnego" i trochę do miasta i do lasu, chociaż w leśnych terenach myślę, że będę jeździł częściej a po mieście to bardziej do dojazdu. Nie mieszkam w górach więc teren poza okazjonalną niewielką górką nie jest zbyt trudny. Mam 181cm i ważę 93kg.
W związku z popularnością poszukiwania takich rowerów w tym przedziale cenowym przeanalizowałem porady z tego forum oraz z materiału jakie rowery wybrać i jakaś tam wizja już mi się wytworzyła. Oto ona:

- Focus Whistler 3.8 - polecany tu na forum i w sumie pasujący mi w 100%, w ogóle tego tematu bym nie zakładał gdyby nie jeden problem - zupełnie niedostępny w rozmiarze ramy L ani XL. Wyróżnia się faktem, że ma miejsca mocujące na bagażnik i to jest coś co mi się bardzo podoba na jakąś dłuższą wycieczkę (nie lubię jeździć z plecakiem a przy mojej masie chyba nie zaufałbym bagażnikowi na sztycę). Głównie zależy mi żeby znaleźć klona specyfikacji technicznych takiego roweru, ale na razie się nie udało 😄

Alternatywa (niestety już bez otworów na bagażnik):
- Indiana X-Pulser 5.9 (INDIANA X-Pulser 5.9 M19 29 cali męski Czarny Rower górski MTB - niskie ceny i opinie w Media Expert) - jest też opcja 6.9 200zł droższa ale z tego co widziałem to różni się tylko tylną przerzutką (XT) więc chyba nie ma sensu 200zł dopłacać?

Jest jeszcze Riverside 920 (Rower trekkingowy Riverside 920 SRAM NX RIVERSIDE | Decathlon) -  też wszystko ma idealne: ładny, lekki, amor powietrzny, miejsce na montaż bagażnika ale drogi... 1500zł różnicy w stosunku do Indiany wyżej

Proszę więc o pomoc - czy znacie jakieś rowery o podobnej specyfikacji co ten Focus z otworami na bagażnik, w cenie +/- 3000zł? Czy się poddać i iść w Indianę?

Odnośnik do komentarza

Tak, Rockrider Explore 540 jest też w porządku, dostępność bezproblemowa, tylko tu mamy ten sam problem co przy Riverside - czyli budżet. Kosztuje niestety okrągłe 4000zł, bardziej w moim zakresie cenowym jest Explore 520, fajnie bo widzę że też ma otwory na bagażnik ale nie wiem jak jego napęd i reszta cech vs. podobna konkurencja.

Odnośnik do komentarza

+1 do EXPL 540 - znacznie lżejszy, lepsza rama, za to gorsze hamulce i prawdopodobnie gorszy amortyzator. 

Napęd 1x - patrząc po przełożeniach EXPL 540 vs Indiana, to Vmax na korzyść Indiany (IMO bez znaczenia - raz, że to i tak wymaga mocnej nogi, dwa, że po lesie raczej nie wykorzystasz - ja nie będąc super wysportowanym mam 1x11, 32T i 11-46 - z 11 biegu nie korzystam zbyt często na płaskim), wspinać się powinny w teorii podobnie znów na lekką korzyść Indiany - ale Indiana jest o wiele cięższa. 

image.png.ed8ad9faf8b3b37d70c14899481963ad.png

 

image.png.ca19259cab24aef00e0b155a0423eb12.png

IMO prostota 1x i waga są na korzyść EXPL. VMax można podbić przez większy blat z przodu - 32T wejdzie z pewnością, ludzie mówią że 34 też. 

 

Gwarancja o ile pamiętam dożywotnia. Ma miejsce na błotniki i bagażnik. 

 

 

TL;DR - Indiana - kiepska rama, wysoka waga, całkiem ok osprzęt vs EXPL dobra rama, relatywnie niska waga, w miarę ok osprzęt. 

Odnośnik do komentarza

A to pewnie dlatego mi się nie wyświetlał bo w kategorii damskiej był. Rabat fajny ale rozmiar ramy za mały, mam 181cm a ta rama jest do 174cm więc chyba mogłoby być trochę niewygodnie na dłuższą metę. 

No to poczekam jeszcze czy jakieś propozycje wpadną a w międzyczasie zacznę szukać dodatkowych funduszy w portfelu 😄

A czy jakbym wysupłał te 4k to potraficie mi powiedzieć (tak z grubsza) jak się różni ten Riverside 920 od EXPL 540? 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Blair123 napisał(a):

A czy jakbym wysupłał te 4k to potraficie mi powiedzieć (tak z grubsza) jak się różni ten Riverside 920 od EXPL 540? 

Tak najogólniej- riverside do turystyki po cywilizowanych trasach (pozycja emerycka), a explore do jazdy również po ścieżkach z korzeniami i kamorcami. Bardziej uniwersalny. Inni Forumowicze może się wypowiedzą? 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...