Skocz do zawartości

Pomoc w zakupie ramy Accent Peak Boost 29


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy w doborze ramy pod mój wzrost, rama to accent peak boost 29 a mój wzrost 186cm ważę 84kg i zastanawiam się nad rozmiarem M albo L.

Czy ktoś ma tą ramę na podobny wzrost ? niżej podaje geometrie ramy pod dany rozmiar, aktualnie mam Kross Esprit 6 w rozmiarze L i jest długi i ciężko nim manewrować w ciasnych miejscach np miedzy drzewami w lesie ale ogólnie nie jest za duży i dobrze nim mi się jeździ.

Za wszystkie porady z góry dziekuje

2022_Accent_geometria_ramy_PeakBoost29.jpg

Screenshot 2024-05-14 at 14-02-51 Rama Accent Peak 29 Boost nieb-srebr M oś 148x12mm.png

Odnośnik do komentarza

Rozmiar M przy 186 wzrostu? Chyba żartujesz? Tu jest porównanie geo Peaka i mojego Epica w rozmiarach L. Jeżdżę na L mając 175 wzrostu.

https://geometrygeeks.bike/compare/specialized-epic-hardtail-comp-carbon-world-cup-2017-l,accent-peak-carbon-gx-eagle-2021-l/

@mike21 Peak ma  prawie taką samą geo jak XC 100/120/500 z Decathlonu. Więc ma normalną rozmiarówkę IMO:
https://geometrygeeks.bike/compare/specialized-epic-hardtail-comp-carbon-world-cup-2017-l,accent-peak-carbon-gx-eagle-2021-l,decathlon-xc-500-2020-l/

Odnośnik do komentarza

Peak M jest wyższy niż spec epic L i mają zbliżone długości. Standover w peaku M będzie z 850mm w L 880mm. To jest najczęściej decydujący parametr o pasowaniu bądź nie. Moja żona ma 174cm wzrostu i jeździ na s-works epic rozmiar M. Nie ma opcji żeby pasował rower 5cm wyższy

 

Druga sprawa archaiczny peak carbon to nie peak boost 29.

W każdym razie geometrycznie nawet ten peak boost 29 to miniona dekada.

Odnośnik do komentarza

L oczywiście. I nie jest to do końca tak że mniejszym się lepiej manewruje. Dlatego zmieniłem M na L. Bo w M przy długich rękach i bardzo długim przekroku raz że miałem sztycę poza zakresem a dwa że miałem mostek 100 i manewrowość 29 cali z mostkiem 100 była kompletnie do dupy. Teraz sztyca ok, mostek 60 i dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza

No nie do końca jest tak jak piszesz. Kości nóg nie są z gumy 🙂 Mają się znajdować w optymalnej biomechanicznie pozycji w stosunku do środka suportu. Jedyne czym się powinno regulować dosięg do kokpitu to mostek i gięcie kierownicy. M to jest kompletny żart przy tych proporcjach. Rozważyłbym ten zakup. Miałem ten rower. Bliżej Ci do XL niż do M.
https://www.olx.pl/d/oferta/rower-mtb-specialized-chisel-expert-29-1x11-sram-gx-rs-reba-xl-CID767-IDZsbRp.html

Odnośnik do komentarza

Tak jak pisałem wyżej. Peak nie ma standardowej rozmiarówki. L to prawilne 21" i jest przy tym stosunkowo krótki  IMHO nieteafiony midel ramy jesli jesteś na granicy rozmiarówki.l bo L będzie za wysoki a M za krótki.

Stawiajac ramę epic ht przy tym peaku z tym samym oznaczeniem rozmiaru, dajmy na to L to peak będzie miał podsiodłówkę dłuższą o ponad 5cm i mniej więcej podobnie górna rura tej ramy będzie wyżej. Natomiast na długosci będą prawie takie same z tym, że reach w epicu bedzie ze 4cm większy (bo to.w przeciwieństwie do peaka to współczesna geo xc).

Dozbieraj trochę i kup u chińczyka solidną podróbkę epica 😉 550EUR mniej więcej kosztuje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...