Skocz do zawartości

Rower za 1500-2000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :) chciałbym kupić sobie nowy rower do jazdy po mieście. Chodzi mi głównie o dojazdy do pracy, jakieś wycieczki trasami asfaltowymi, ale żeby rower był tez w stanie przejechać jakieś krótkie odcinki np. żwirowe albo trawiaste. Rower chcę kupić w jakimś sklepie blisko domu. Zastanawiam się nad dwiema opcjami. W jednym polecili mi Kellys cliff 50 za 1899zł, a w drugim ktm life one. Ktm normalnie kosztuje u nich 1999zl, ale jeszcze przez 2 dni maja promocje -20% wiec wyjdzie okolo 1600zl. Mozecie doradzic ktory z nich lepiej spelni moje oczekiwania? Dodam ze rowerem nie jezdzilem juz kilka lat, wiec nie potrzebuje mega wypasionego sprzetu :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ktm tanszy w tych sklepach dzieki promocji. Bo w internecie Kellys kosztuje 1400-1500 a Ktm podobnie do ceny sklepowej czyli 1999zl. Wiec myslalem ze bedzie tez roznica w jakosci. Przyznam ze przegladajac ceny internetowe wole za 1600 kupic rower wart 2000 niz za 1900 rower wart 1500 :) a jak ogolnie oceniasz tego Ktm? Dobra firma i specyfikacja tego konkretnego modelu? Sprawdzi sie w jezdzie po miescie i np. 50km trasach poza miastem(asfalt, lekka trawa)?

Odnośnik do komentarza

Czyli mozna dac te 1600zl za niego? :) To jeszcze mam ostatnie pytanka. Jak wygląda kupowanie roweru? :D dobiera się jakoś rozmiar ramy? Bo mam 187 wzrostu i 100 wagi :P I bez problemu dadza mi rower zebym sprobowal sie przejechac? I jeszcze pytanie co powinienem kupic do roweru? Napewno jakies zamkniecie porzadne, moze doradzisz mi jakie? Lepsze pewnie na kluczyk, a jakis konkretny material wykonania? Pewnie jakis bidon zakupie, w kasku nie jezdze wiec nie. Cos jeszcze byscie doradzali? I dziekuje Ci bardzo za pomoc i rady :)

Odnośnik do komentarza

Rozmiar ramy dobierasz głownie do długości nogi:  https://roweroweporady.pl/rozmiar-ramy-rowerowej/

Jeśli zależy im na sprzedaży to pomogą Ci ustawić siodełko i pozwolą zrobić chociaż kółko po sklepie bądź na placu przy nim.

Najważniejsze to oświetlenie roweru - masz być widoczny.

Zapięcie: U-lock lub łańcuch.

Co do kasku to tak szybko bym nie rezygnował - nigdy nie wiesz kiedy się przyda.Też myślałem że nie jest mi potrzebny( 2 lata temu prawie cały rok bez a na jesień gleba,ja na ziemi rower na mnie,głowa rozcięta-lekko na szczęście),zaraz po tym sklep i kask, i tu ważne nie przez internet,trzeba przymierzyć nawet kilkanaście modeli i wziąć ten w którym najlepiej się czujesz.

Koszyk i bidon jak najbardziej - picie na rowerze to bardzo ważna rzecz.

Co jeszcze: rękawiczki(potrafią uratować skórę na rękach),okulary(nie ma nic gorszego niż owad walący cię w oko przy szybkim zjeździe),spodenki z wkładką(przy dłuższych trasach naprawdę ratują tyłek)

O ile zamierzasz sam dbać o rower to kilka podstawowych narzędzi jak: imbusy,szczotka,przymiar zużycia łańcucha,pompka z manometrem i oczywiście olej do napędu.Jak czyścić i smarować łańcuch znajdziesz u Łukasza na blogu.

Tak naprawdę kupno roweru to tylko początek,jeśli się wkręcisz w jazdę to w pewnym momencie zdasz sobie sprawę że na rower wydajesz więcej kasy niż na dziewczynę/żonę.Za to zadbany rower dowiezie cię wszędzie i pokaże miejsca o jakich jeszcze nie wiedziałeś.

Odnośnik do komentarza

Witam

Trafiłem na Twoje forum rowerowe, Mogłbyś mi doradzić czy ten rower jego osprzęt itp jest adekwatny do ceny czy warto go kupić za te pieniądze? Po niżej treść ogłoszenia:

Witam! Do Sprzedania w dobrej cenie markowy rower MTB Cube Attention, rama alu, rozmiar 18". Sprzęt aktualnie otrzymał zastrzyk dofinansowania, jest gotowy do drogi i może być sprzedany w dwóch wersjach:
- 1300 zł, amor RockShox J1, hydraulika Giant MPH (przód do odpowietrzenia, tył OK), napęd Shimano Rdm Deore XT, nowe manetki Acera 3x9, nowa przerzutka przód Altus, nowa kaseta 11-34, łańcuch HG-53, korba Hollowtech I, nowe pedały Wellgo, świetne koła 26" Rigida Zac2000, sztyca Bontrager, mostek FSA, kiera FSA, nowe gripy skręcane. 
lub:
- 1800 zł, zmiany dotyczą amorka RockShox Tora Air 318, nowy zestaw hamulców hydraulicznych Shimano BR-M395 na dotarciu, reszta jak wyżej.

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

 

Witam

Trafiłem na Twoje forum rowerowe, Mogłbyś mi doradzić czy ten rower jego osprzęt itp jest adekwatny do ceny czy warto go kupić za te pieniądze? Po niżej treść ogłoszenia:

Witam! Do Sprzedania w dobrej cenie markowy rower MTB Cube Attention, rama alu, rozmiar 18". Sprzęt aktualnie otrzymał zastrzyk dofinansowania, jest gotowy do drogi i może być sprzedany w dwóch wersjach:

- 1300 zł, amor RockShox J1, hydraulika Giant MPH (przód do odpowietrzenia, tył OK), napęd Shimano Rdm Deore XT, nowe manetki Acera 3x9, nowa przerzutka przód Altus, nowa kaseta 11-34, łańcuch HG-53, korba Hollowtech I, nowe pedały Wellgo, świetne koła 26" Rigida Zac2000, sztyca Bontrager, mostek FSA, kiera FSA, nowe gripy skręcane. 

lub:

- 1800 zł, zmiany dotyczą amorka RockShox Tora Air 318, nowy zestaw hamulców hydraulicznych Shimano BR-M395 na dotarciu, reszta jak wyżej.

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

 

Rozumiem że chodzi Ci o forum Łukasza? Proponuję załóż osobny temat,będzie większa szansa że dostaniesz odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem że chodzi Ci o forum Łukasza? Proponuję załóż osobny temat,będzie większa szansa że dostaniesz odpowiedź.

Dokładnie pisałem do Łukasza na maila i poradził mi żeby napisać moje zapytanie na forum. Czytałem troche o tym ale chciałbym się upewnić. Niechce też żeby ktoś mi sprzątnął rower z przed nosa jeśli to jest jakaś okazja.

Odnośnik do komentarza

Te 1800 to chyba za nazwę na ramie,bo na pewno nie za osprzęt.Najprostszy widelec bez ustawienia tłumienia powrotu,korba Prowheel,przerzutki i klamki Altus,suport na kwadrat,7-biegowa kaseta.

Przeczytaj co Łukasz proponuje z górali do 2000zł

https://roweroweporady.pl/jaki-rower-kupic-do-2000-zlotych/

 

Oprócz tego: Lazaro, Eries i tym podobne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...