Skocz do zawartości

[pedały] Jakie pedały "crossowe" do Cube Kathmandu


Rekomendowane odpowiedzi

CZeść wszystkim 🙂 

 

Przychodze z prośba o pomoc w wyborze pedałów do mojego trekkinga Cube Kathmandu rowerek z rocznika 2016 Kupiłem go 2sezony temu jako używany. Niestety okazało się, że jeden z pedałów już   niedomagał. Niezastanawiając  się za wiele kupiłem jakieś pierwsze lepsze aluminiowe pedały w tym stylu 

image.png.d536a3a2f87aa2b0c4a0536bd3570bd7.png

Niestety po sezonie się rozpadły, zaczęły skrzypieć i wydawać różne dźwięki - poza tym wydawały się jak dla mnie zbyt małe dla mojej nogi 45 i dość szerokiej stopie.

Postanowiłem zakupić cos szerszego i wybrałem sobie platformy wellgo jakiś tani model - z opinii na aledrogo wychodziło ze są w miarę OK jednak nie do końca. Pojeździłem na nich trochę ponad 6 miesięcy i złapały straszne luzy. Próby regulacji nic nie dawały. Lekkie dokręcenie szruby zostawia duży luz pedał giba sie na boki i strzela, mocniejsze powoduje, że pedało w ogóle nie ma luzu. Nie można znaleźć złotego środka widać że już złapało jakieś stałe moce luzy.

 

Chciałbym zakupić coś porządnego na łożyskach maszynowych. Mogą być to platformy a mogą być tez w stylu nazwijmy to crossowym jak powyżej. Moja jazda to raczej po bułki do sklepu, codziennie do pracy mam 6km w obie strony. Poza tym jakieś wycieczki letnią porą z moja druga połówką i znajomymi. Raczej drogi asfaltowe , jakieś lekkie szuterki i leśnie ścieżki. Czyli ogólnie to bez szaleństw. 

Czytałem kilka tematów i widziałem, że z platform polecane sa np MZYRH MZ926 tylko ja przeważnie śmigam w adidaskach i nie wiem, czy nie zajada mi podeszwy w butach swoimi pinami? No chyba, że na "niedzielne" wycieczki nie ma to aż takiego znaczenia?

 

Jeżeli ktoś zna jakieś dobre pedały w stulu nazwijmy to crossowym to tez chętnie zanabędę - bo niestety butów typowo rowerowych nie używam i mam lekkie obawy co do tych ostrych metalowych pinów

 

 góry serdeczne dzięki za wszystkie propozycje

image.png

Odnośnik do komentarza

Nie wiem. Trzeba czytać. Często chińczycy na Ali piszą ile jest łożysk i dają rysunki, gdzie te łożyska są rozmieszczone ale nie spotkałem się z tym u żadnego zachodniego producenta, nawet w markowych pedałach. Jak już to piszą, że są łożyska maszynowe ale nic więcej.

Tu też piszą, że są łożyska maszynowe - pedały RACE FACE Ride.

Może za bardzo "siłowo" jeździsz, że tak szybko rozwalasz pedały? Tzw. ugniatanie kapusty. Musisz się nauczyć jeździć bardziej "kadencyjnie"

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Greg29 napisał(a):

Może za bardzo "siłowo" jeździsz, że tak szybko rozwalasz pedały? Tzw. ugniatanie kapusty. Musisz się nauczyć jeździć bardziej "kadencyjnie"

Raczej nie ugniatam kapusty, chyba wiem co masz na myśli 😉 Kręcę bardziej jednostajnie nie uderzając w pedały... Tak właśnie jeździ moja partnerka, jak ją obserwuje jadąc z boku można właśnie zaobserwować u niej takie  uderzenia w pedały zamiast płynnej jazdy. 

 

19 godzin temu, dfq napisał(a):

@markosz te pedały Giant Pinner flat są świetne. Mam je od dwóch lat w jednym ze swoich rowerów i w rowerze żony.  I nie orają łydek czy goleni jak te z metalowymi pinami.  Polecam.

Spoko dzięki za polecenie, może faktycznie je wypróbuję 

Odnośnik do komentarza

Bardziej mi chodziło, że nie używasz biegów, jeździsz prawie cały czas na jednym twardym przełożeniu naciskając pedały z dużą siłą. Nie chodziło mi o uderzanie czy "kopanie" w pedały - swoją drogą to ciekawy styl jazdy 😁.

Powinieneś cały czas, czy to jadąc szybko czy też wolno kręcić z mniej więcej taką samą prędkością, dość szybko ale też nie za szybko, nie jak chomik w kręciołku 😁. Dopasowywać tak biegi aby nie było za ciężko. To się nazywa jazda kadencyjna a ludzie myślą, że jak nie czują, że pedałują to nie jadą

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...