Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Chciałem się poradzić ludzi mądrzejszych ode mnie. Bo mam niemały problem. Dla swojej babci, która jest wspaniałą kobietą chciałbym kupić rower. Gdy widzę jak się męczy na jakimś starym gracie to mnie krew zalewa. Babcia ma 72 lata jest po bajpasach i się jej wydolność jest mniejsza niż kiedyś. No ciężko jej na tej kolubrynie, którą ma. Jej dzieci mają to gdzieś ale mnie to boli. Babcia jeździ rowerem do sklepu, czasem do miasta jak jej siły pozwolą,raz w tygodniu na cmentarz itp. Rower musi mieć koszyk i bagażnik. Myślę, że da się na większości rowerów takie rzeczy zamontować więc chyba problemu nie będzie. Chciałbym aby rower z całym ekwipunkiem był jak najlżejszy żeby się nie musiała z nim szarpać. Babcia ma 150cm wzrostu więc niewiele. Chciałem na to przeznaczyć około 2000zł. Jeśli to mało a będzie warto to dołożę. Iść w miejskie rowery czy jakieś trekkingowe? Proszę o porady i będę za nie wdzięczny.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli Babcia nie musi ciągać roweru po schodach i ma blisko do elektrycznego gniazdka, to zdecydowanie mały, tani rower elektryczny, np. taki (~3ooo):

motus_CW_prezentacja_2bxq35.thumb.jpg.b4849b31fe2e3711ce3bf0488940ad44.jpg

Wybór od 2,5-3tys (nowe) jest naprawdę duży. Obsługa prostego sterowania łatwa, włączenie to samoczynnie 1-stopień wspomagania, potem wyłączenie, i to wystarczy, a pomoc nieoceniona, bo wszystkie górki "znikają".  Problemem może być ochrona przeciw kradzieżą, przed sklepem zabawa z linką, kluczykiem, wiem jakie to uciążliwe.

Jeśli pomysł realny, to może ktoś z rodziny coś kasy dorzuci 😉

Odnośnik do komentarza

Jak wspomniałem jest wybór tych rowerów, ten jest mały, w sam raz dla osoby 150cm, ale jak to elektryk, zawsze ciężki. Ważne aby do szopki doprowadzić prąd i uwaga na mróz!. Gwarancja na baterię jest krótka, ale jeśli od początku nie będzie kłopotów (obserwować!) to wykona te 500-600 ładowań, a to są lata pracy. Szczegóły dopytaj od sprzedawcy.  Później lepiej oddać do regeneracji niż kupić nową (taniej), zresztą po latach może takiej nie być w produkcji.

Zauważyłem, że jest krótka promocja, może będzie trzeba czekać na następną okazję, albo szukać inne.

Screenshot_2024-02-12-11-42-43-797_mark_via_gp.thumb.jpg.180c6503a9993a48900b2d2abc6dafa3.jpg

Ale Allegro po prostu ma:

Screenshot_2024-02-12-12-29-14-817_mark_via_gp.thumb.jpg.fcd3c381402d74483631693d92869b14.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...