Skocz do zawartości

Sram Apex 1 zmiana biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Część. Kupiłem upragnionego gravela (używany), trochę ryzykowałem bo całe życie na Shimano a tu... Sram Apex 1x11. I tu od ręki problem, nie wiem może to kwestia przyzwyczajenia do tych dziwnych klamkomanetek ale mam obawy że nie. 

Chodzi o to że przy zmianie biegu do góry tzn na większą koronkę często przeskakuje o dwie. Myślałem że może wykonuje za mocne kliknięcie klamkomanetką ale to chyba nie to. Zakres przerzutki ok, łańcuch j kaseta z nie wielkim nalotem ( na pewno to nie zużycie). Boje się że to hak przerzutki który tylko a Anglii dostępny (rower Ribble gravel al). Próbowałem coś kręcić baryłką ale nie ma dużej różnicy. W dół czyli z dużej na mniejsze  zębatki wszystko działa bez zarzutu. 

Macie jakiś pomysł?

 

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, liftlodz napisał(a):

Ja jeżdżę na SRAM Force, nigdy już nie wrócę do Shimano.

W force też tak jest jak mocniej przeciągnięsz zmianę biegu to przeskoczy o 2? Ja na prawdę chce dać szansę Sramowi ale mam problemy z tym co pisze i nie wiem o co chodzi. Bo jeśli to kwestia przyzwyczajenia czy regulacji to ok, rozumiem ale jeśli ten napęd tak ma to... Ciężko będzie.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, liftlodz napisał(a):

Tak jest, naciskasz do 1 kliku, zmieniasz w dół, do 1 oporu, zmieniasz w górę o 1 zębatkę, cisniesz dalej to o 2, jeszcze dalej to o 3.

Ok, może jakoś to ogarnę. Jedno pytanie czy jak bym zmienił klamki na rival czy force to coś zmieni w tej konkretnej kwestii?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...