Skocz do zawartości

Co wybrać - Pomocy ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
Jestem tu zupełnie nowa (trafiłam tu z polecenia ) i … Mam mega wielki dylemat dotyczący wyboru roweru szosowego. Do tej pory jeździłam na Meridzie Scultura 5000, ale czas na jakiś upgrade ? Mam swoje typy, ale jako totalny laik w tym temacie to mam pytanie czy POMOŻECIE?? 

moje główne typy to

https://strefasportu.pl/pl/p/Rower-TREK-Emonda-SL-5-Navy-Dark-Aquatic/18571 

https://strefasportu.pl/pl/p/Rower-TREK-Emonda-SL-6-Pro-Di2-Dnister-Trek-Black/18233

https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/4131/reacto-rival-edition

 

Ale może ktoś ma coś lepszego w kwocie tak do 15000 zł ???

Odnośnik do komentarza

O ja to jestem człowiek bardziej wielki sercem niż wzrostem?A tak serio to jestem dość niska bo bez obuwia całe 154 cm i przekrok blisko 70 cm. Bardzo ciężko jest znaleść rower dla mnie bo większość ram powinna wypadać na rozmiar 3x - xs w zależności od do producenta. Aktualnie jeździłam na Meridzie Scultura 5000 z ramą XS (47) i rower pasował super ? Co do jazdy to jeżdżę typowo rekreacyjnie, żadnych wyścigów tylko ustawka ze znajomymi i kręcimy po naszych pięknych dolnośląskich terenach, a dokładniej po pogórzu izerskim tak więc do Warszawy mam kawałek ?Aleeee myślę, że jakbym miała kupić jakiś super, mega, ekstra rower to mogłabym pojechać nawet po niego do Warszawy ???

Odnośnik do komentarza

Bardzo ciężki temat jeśli chodzi o używki jak i ciężki jeśli chodzi o nówki. Bo rzadko spotyka się szosy mniejsze niż S. A S jest raczej za duże na Ciebie.
 
Jeździłem na rowerach które podlinkowałaś. I Emonda i Merida Reacto były stosunkowo komfortowe jak na szosy wyścigowe. Bardziej komfortowy od nich był Trek Domane. Emonda za 12k to nie jest zły deal. Elektryka jest fajna natomiast z mojego punktu widzenia nie jest to wielki game changer. Mamy rowery zarówno na mechanice jak i na elektryce. Ja mam szosę endurance i gravela na mechanice i mi to nie przeszkadza. A szosę race na elektryce, na Ultegrze Di2. Mój syn natomiast ma wszystko na elektryce i słyszeć o mechanice nie chce. Ale jest to ścigający się kolarz wyczynowy. Ja to rekreacja.

Znam niewysoką dziewczynę z Jeleniej, która kupiła Fuji Transonic i jest nim zachwycona. Przesiadła się na niego z innych modeli topowych firm. Takiego Fuji ma też mój kumpel, były kolarz, i też jest bardzo zadowolony. Mój syn ma torówkę Fuji i jest ona bardzo wysokiej jakości. Powszechnie ścigają się na tym modelu różne reprezentacje na Mistrzostwach Świata. Więc produkują rowery o bardzo wysokiej jakości karbonu. Mają rozmiar XXS 46 cm. Jakby co mam telefon do przedstawiciela na Polskę od którego można kupić taniej ale chyba tylko na fakturę na działalność.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o najlepsze podzespoły to gradacja Shimano jest taka:
DuraAce Di2 R9200 (Di2 oznacza elektrykę), Ultegra Di2 R8100, 105 Di2 R7150, 105 R7100 mechaniczne 2x12. Nieprodukowane są już dobre podzespoły które można spotkać w rowerach sprzed kilku sezonów, elektryczne i mechaniczne grupy Shimano. DuraAce mechaniczny 2x11, Ultegra mechaniczna 2x11, 105 mechaniczny 2x11.

W SRAM masz:
Red eTap AXS 2x12 (AXS oznacza elektrykę), Force AXS 2x12, Rival AXS 2x12. Tak samo nazywają się wersję mechaniczne bez AXS w nazwie, przy czym wersję mechaniczne były 11-rzędowe. 

Odnośnik do komentarza

Pierwsze dwa rowery mają ramy typu race. Czyli lekki rower wyścigowy do jazdy w każdym terenie z naciskiem na teren górski.
Ten tańszy ma grupę elektryczną, droższy grupę mechaniczną.

Merida Reacto jest rowerem wyścigowym typu aero. Przeznaczonym do szybkiej jazdy po płaskim ze względu na aerodynamiczny kształt. Jest wyposażony w napęd z grupą elektryczną.

Z tego co napisałaś do Twojego stylu jazdy bardziej pasuje Emonda niż Reacto. 

Ten tańszy jest w niższej klasie. Droższa Emonda i Reacto są w tej samej klasie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...