Skocz do zawartości

Błotniki do Rockrider 540 Expl


Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda jeżdżę Indianą Stormem zamiast Expl, ale na tył wrzuciłem SKS Mudrockera i sobie chwalę. Dość konkretnie osłania i w zasadzie większość wody/błota jak już, to leci bokiem, dołem na tył łydek. W HT rury tylnego trójkąta są na tyle strome, że można używać błotnika bez przedłużki, a wtedy jest on wystarczająco sztywny by nie tłuc się na wertepach (dorzucenie przedłużki powoduje wystarczające obciążenie końca, aby na wybojach przycierał oponę). Nie zauważyłem problemów z prześwitem, jak zbierały się na oponie kilogramy lepkiej gliny, to wcześniej ocierały o zwężenie tylnych wideł. Rzepy trzymają się OK przez cały sezon, w zestawie dorzucili folię do oklejenia pod mocowanie błotnika, a gumową podkładkę można odwrócić by choć trochę dopasować kąt montażu błotnika do ramy.

Na przód wrzuciłem podobnego do SKSa, Zefala FM30 (tańszy był gdy szukałem). Tu przy Reconie i oponie 2.35" już jest dość ciasno. Chroni dobrze, ale niewiele prześwitu zostaje. Z rzadka zdarza się, że coś się zaklinuje i będzie tarło o oponę. Z obecnej perspektywy, szukałbym czegoś jak błotnik z poniższego foto (nie moje, nota bene, z tyłu właśnie Mudrocker jest). Konsturkcjom jak w/w Zefal brakuje prześwitu, a z drugiej strony, te montowane w rurę sterową jak DeFendery osłaniają w niewielkim stopniu.
ngcb12

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...