Skocz do zawartości

Wymiana widelca


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od razu przyznam że nie jestem wytrawną rowerzystką ale lubię czasem pojeździć w trudniejszym terenie. Aktualnie jestem posiadaczką roweru Carrera subway 2 w męskiej ramie. Rozmiar M koło 26" Bardzo go lubię i nie chciałabym wymieniać na nowy. Kłopotem jest stały widelec. Lubię górki, trudniejsze tereny mamy ich sporo nad morzem. Ze stałym widelcem jest po prostu ciężej. Chciałabym wymienić widelec na bardziej dopasowany do terenu. Myślę o Suntour ? ale jaki kupić i jak powinnam go dobrać? Wiem że kierownica będzie wyżej i to jest ok. Ale jak go dobrać? 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Hej, Twój rower na pewno ma koła 26 cali? W specyfikacji w internecie podają w kilku miejscach 27,5 cala. Sprawdź to koniecznie na oponach.

Jeżeli szukasz czegoś porządnego, to z "budżetowych" widelców ciekawą opcją jest RockShox Recon TK. Pod hamulce tarczowe na kołach 26 cali da się go kupić za ok. 950 złotych. Jest powietrzny, tak więc pompką do amortyzatora można go dopasować do swojej wagi i preferencji, a w terenie sprawdzi się lepiej od amorka ze stalową sprężyną w środku.

Ale jeżeli to ma być coś naprawdę budżetowego, to za 440 złotych da się kupić RockShoxa 30 Silver TK ze stalową sprężyną. Można go kupić za ok. 440 zł i moim zdaniem będzie to ciekawszy wybór od Suntour'ów w podobnej cenie. Do tego wg. sprzedających ma tłumik z regulacją, więc to już zawsze coś pod kątem dopasowania go choć trochę pod siebie.

Jeżeli masz koła 27,5" (584), to będzie trochę drożej. Koła 26" (559) powoli wychodzą z użytku (a na wyższej półce już ich praktycznie nie ma) i części do tego rozmiaru kół są sporo tańsze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...