Skocz do zawartości

Spec Epic HT carbon opinie? Rozmiar?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć przymierzam się do zakupu Speca Epic HT carbon rok 23. Aktualnie mam xc120 RR w rozmiarze L. Wzrost 179 cm Zastanawiam się tu też nad L ale będę na samym dole skali 178-185. Sprzęt ma być na Sramie NX lub GX, do użytku w Beskidzie niskim/Bieszczadach w planie etapowki typu MTB trophy i kilka lokalnych maratonów. Ogólnie technika jazdy ok, 15 lat na XC czas w końcu na karbon. Jeśli ma ktoś jakieś spostrzeżenia odnośnie tego sprzętu to proszę o inf. Pewnie trzeba będzie na dzień dobry wymienić koła ...jak zwykle żeby to jakiś jechało. 

Odnośnik do komentarza

Dostaniesz:
- dobrą ramę
- taniutki rekreacyjny amor
- rekreacyjny napęd
- takie trochę lepsze spowalniacze
- bardzo przeciętne, ciężkie koła

Ja do wyścigów XC chciałbym mieć:
- karbonową ramę
- SIDa lub Foxa
- SRAM X0 lub Shimano XT
- Heble do jazdy po górach SLX lub Shigura, chyba że jakieś SRAM się do czegoś nadają. Np. SRAM TL do gór się nie nadają
- wyścigowe koła czy to alu czy karbon

Odnośnik do komentarza

No właśnie ten spec by potrzebował inwestycji i to grubych. Wszyscy teraz sprzedają w zasadzie ramy z doczepionymi klamotami które nie mają dużej wartości i jakości. Jakieś propozycje? Chce progresywne geo i zamknąć wszystko w kwocie 11 max 12K. Wiadomo coś tam po demontażu sprzedać można ale nie pół roweru xd Myślałem nad RR 900. Tylko trochę wysoka główka ramy 120 w L przesada. Chyba że czekać na odświeżone wydanie tej klasy sprzętu w decu. Już się wzięli za 120 zobaczymy jak z karbonami. 

Odnośnik do komentarza

Epic Expert lub Pro wyprzedażowy/potestowy ze sklepu albo od kogoś kto po bułki jeździł. Ja takiego właśnie kupiłem jeszcze z odblaskami na kołach, plastikową osłoną łańcucha i pedałami platformowymi.

Inne opcje to Cube Reaction C:62 Race, Radon Jealous, coś z Deca, może jakaś Merida karbonowa. Merida zawsze ma wyprzedaż pod koniec sezonu. Gianta można sprawdzić, Cannondale, Superior. Podobno karbonowy Superior jest świetnej jakości jeśli chodzi o ramę. 
Procaliber to niestety trefny towar jak twierdzi znajomy prowadzący naprawę karbonu. Nasz mechanik to samo mówi. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...