Skocz do zawartości

Swarzewo, Władysławowo itp.


Nimia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, postanowiliśmy wybrać się w najblizszy weekend z rowerami w okolice Swarzewa, pojeździć po półwyspie Helskim i w drugą stronę. Czy dobrze kojarzę, że tam dominują tasy utwardzone? Zastanawiam się, czy zamiast xc100 nie wziąć mojej starej trekkingowej Folty, do której mam sakwy i która jest dla mnie jednak wygodniejsza na trasy powyżej 30 km, nic mnie nie boli w barkach, a do 60 km nie muszę nawet spodenek z pampersem zakladać. 

Odnośnik do komentarza

W okolicach Chłapowa organizowane są maratony MTB i jest również tor do XC, więc na XC100 nie będziesz się nudzić.

Trasa rowerowa nasypem kolejowym do Krokowej to ciągła ścieżka rowerowa, ale można od niej odbić przez bezdroża do Jastrzębiej Góry.

Trasa na Hel to utwardzona ścieżka rowerowa tyle że początkowy odcinek do Chałup jest już trochę rozwalony (mile widziany przedni amor dla wygody). Później zaczyna się gładka ścieżka. 

Mając MTB można jeszcze pojechać na Hel singlem przez las. 

Mając MTB można jeszcze pojeździć po klifie w Jastrzębiej Górze. 

Trasa do Pucka i Rewy to mieszanka ścieżki rowerowej i dróg nieutwardzonych. (trekking ogarnie)

 

Ja w tych okolicach często bywam i jeżdżę fullem bo wygodniej. Raz zabrałem szosę i żałowałem.

Na MTB pojeździsz więcej, na trekingu trochę mniej, ale nadal masz dużo jeżdżenia i dużo pięknych widoków do zobaczenia.

Tyle że przez jeden weekend zbyt wiele nie pojeździsz, objedziesz Hel i na drugą wycieczkę polecam do Krokowej. W takim przypadku zabierz to na czym Ci będzie wygodnie.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, damianKr napisał(a):

Mając MTB można jeszcze pojechać na Hel singlem przez las. 

Kiedyś można było. Dwa tygodnie temu na praktycznie całej dł trasy suchy piach po osie kół - więcej chodzenia niż jazdy ? Specjalnie wziąłem ścieżkowca z gumą 2.8" i okazalo się to strzałem w kolano bo trzeba było i tak jechać DDRkami.

Odnośnik do komentarza
Cytat

Kiedyś można było. Dwa tygodnie temu na praktycznie całej dł trasy suchy piach po osie kół - więcej chodzenia niż jazdy ? Specjalnie wziąłem ścieżkowca z gumą 2.8" i okazalo się to strzałem w kolano bo trzeba było i tak jechać DDRkami.

Ooo to chyba po tych sztormach co nawiedziły Bałtyk.

Ja w czerwcu jeszcze tam śmigałem, no chyba że mówimy o innej ścieżce, bo jest jedna szeroka blisko plaży i drugi wąski singiel bliżej torów.

2.8" na piach to musiałbyś mieć nogi Pudziana ?. Ja na 2.4" na odcinkach z piachem już się ciężko jechało. Na piach jednak lepsza wąska opona.

DDR na Hel w sezonie to miazga, tłok straszny. 

Odnośnik do komentarza

To prawda. Strasznie dużo niedzielnych rowerzystów oraz pieszych na ścieżkach do tego różnej maści jeżdżące pomioty szatana, które nie powinny tam jeździć. Generalnie wolna amerykanka. Ja specjalnie chciałem ominąć DDRki bo na Helu interesują mnie wyłącznie pozostałości umocnień i artylerii poniemieckiej, szczególnie te nieskomercjalizowane.  W każdym razie z całej 3 dniowej wyprawy najlepiej wspominam kawiarnię przy molo w Juracie ?

Co do jazdy po piachu to przy 2.8 jest szansa na przemknięcie po powierzchni bez zapadania. Wymaga to nieco wprawy w utrzymaniu sterowności ale przejeżdża się znacznie szybciej i efektowniej. Faktem jest, że do pewnej szerokości jest gorzej ale tak przy 2.6 już jeździło się znośnie a przy 3.0 jest można rzec prawie komfortowo. W końcu tak powstały rowery do jazdy po piachu czyli fat-bike'ki.

Odnośnik do komentarza

@Nimia Nie wiem czy jeszcze aktualne bo po weekendzie, ale jak coś to z Krokowej można odbić na Sławoszyno, Ostrowo i później na Jastrzębią Górę. Ja do Jastrzębiej z Ostrowa jechałem przez Bór Nadmorski (organizowane są tam maratony MTB). Jeśli chodzi o las nadmorski to wjeżdżam w niego dopiero przy Rozewiu, nie wiem jak szlak wygląda przed Rozewiem, widziałem tylko że jakiś jest, ale czy później jest przejezdny to nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...