Skocz do zawartości

Pierwszy rower do rekreacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przymierzam się do zakupu pierwszego roweru. Rower będzie służył do jazdy po mieście ale również do sporadycznych wypadów do lasu jazda po korzeniach. Co mnie interesuje to w miarę możliwości wygodna pozycja i korba dwurzędowa. Mam na oku ten rowerek https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-gorski-mtb-torpado-storm-x7-m21-29-cali-meski-zielony i pytanie czy w tej cenie jest coś lepszego czy do moich zastosowań ten indiana w zupełności wystarczy? Dziękuję za dołączenie do dyskusji ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Może warto rozejrzeć się za rowerem crossowym, skoro jazda po mieście będzie dominująca. Z reguły mają lżejsze ramy i są dość szybkie. Przyjemnie się na nich jeździ. Oponka ok. 35 mm (z zapasem na szerszą) i porządny amortyzator, jeśli rower będzie również służył do jazdy po lesie. 

Na średniej klasy rowerku górskim jednak czuje się wagę ramy i osprzętu, a grube opony bieżnikowane spowalniają. Trzeba się zastanowić, czy warto, i czy będzie się wykorzystywać możliwości roweru. Pewnie zdecydowanej większości użytkowników do takich zwykłych zastosowań wystarczyłby rower crossowy. Mtb odwdzięczyłby się za to trwałością, np. prawdopodobieństwo złapania gumy jest mniejsze, czy komfortem jazdy po wertepach. 

Często na rowerze górskim brakuje mi dynamiki w mieście. Podrzucam zagadnienie do analizy przed wydaniem pieniędzy ?

Odnośnik do komentarza

Do ciężkiego terenu (cokolwiek to znaczy) i jazdy po korzeniach rower crossowy się nie nadaje. Do roweru mtbzawsze można wstawić jakieś "szybsze" opony, które będą mniej zamulały na asfalcie. Jeśli ma być mtb z dwoma blatami to chyba rzeczywiście zostaje te Torpado, jednak jeśli zdecydujesz się na jeden blat z przodu to jeszcze masz do rozpatrzenia Rockrider Expl 540, Rockrider xc100 i nowo "odkryty" SENSA Merano Evo SLE

Odnośnik do komentarza

Czyli zostaje rower MTB bo jednak chciałbym pojeździć również w terenie. A może pójść w coś bardziej budżetowego i coś takiego kupić https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-gorski-mtb-indiana-x-pulser-5-9-m19-29-cali-meski-czarny?gclid=CjwKCAjwzo2mBhAUEiwAf7wjkvB5jg2_albjG_y2G5FhsPkKXIyNrwmGkllHuUcm3QzzaotRHO06QBoC8AEQAvD_BwE

Przy Expl i xc100 na jednorzędowej korbie wydaje mi się że  będzie brakowało przełożeń na asfalcie no i ta pozycja bardziej sportowa. 

Jest jakaś alternatywa do tego x7 z dwurzędowa korbą?

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...