Skocz do zawartości

Trek dual sport 2 czy Lazaro elitary v3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Chciałbym kupić pierwszy rower crossowy. Poczytałem trochę i już nie wiem co wybrać. Początkowo budżet miałem do max 1800zl. Rower ma służyć na dojazdy do pracy, głównie ścieżki rowerowe i ubite ścieżki leśne. Moje typy to:

1. https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-elitary-v3-męski_pid=420

2. https://goodsport.pl/rowery/turystyczne/crossowe/trek-dual-sport-2-2023/#/14-rozmiar_roweru-m/114-kolor_roweru-trek_black

Czy warto dopłacać do treka czy Lazaro będzie też spoko? A może jakiś inny budżetowy?

Odnośnik do komentarza
  • dakorta zmienił(a) tytuł na Trek dual sport 2 czy Lazaro elitary v3

Wbrew pozorom różnicy wielkiej nie ma. Żaden z wymienionych nie posiada amortyzatora (nie ma nawet sensu wysilać się i wskazywać który lepszy). Alivio vs. Altus to to samo barachło - żadnej różnicy w działaniu i trwałości, ten sam plastik. Hamulce w jednym i drugim wystarczające do roweru crossowego. Koła - samo zło w jednym i drugim przypadku. Podsumowując - bierz ten który podoba się bardziej.

Odnośnik do komentarza

Jaką ramą? Sugerujesz, że ktoś bawił się w hydroformowanie, wzmacnianie, odchudzanie, dobieranie lepszego stopu aluminium i liczenie wytrzymałości w CAD w ramie Treka a później wsadził do tej ramy główkę mostka pod 1 i 1/8 cala z amortyzatorem za 100 zł? To są ramy z tego samego segmentu cenowego, produkowane przez podobne fabryki w chinach. To nie jest ten segment cenowy aby producenci dawali lepsze ramy. 

Nawet trek nie podaje żadnej informacji, aby cokolwiek robili z tą ramą. Ta rama będzie tak samo sztywna, wygodna i ciężka jak ta w lazaro czy innych rowerach w tym segmencie cenowym. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...