Skocz do zawartości

Triban RC500 - dobór ramy na 186 cm?


carrygun

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam 186 cm wzrostu, przekrok około 86 cm. 

Zamówiłem za 3200 w Deca RC500 na Sorze w rozmiarze L i zastanawiam się czy nie będzie na mnie za mały. Rower ma dojść w poniedziałek, więc mam trochę czasu, aby podpytać ludzi bardziej ogarniętych ode mnie w temacie doboru ramy. Cena jest na tyle atrakcyjna z perspektywy tego, co oferuje w tych pieniądzach konkurencja, że w sumie to zrobię co się da, żeby z nim zostać. Chcę po prostu pojeździć na szoso-gravelu na tyle dużo, ale zarazem bez rozbijania banku, żeby zobaczyć czy jest to mój konik i wtedy ewentualnie pomyślę o czymś lepszym. 

Wg tabelek sklepowych rozmiar L jest kierowany do osób 180-188 i o ile zdaję sobie sprawę, że te liczby same w sobie nic nie znaczą, tak może jednak uda się dojść do jakichś wniosków. Wczoraj robiłem przysiadkę do L w sklepie i po podniesieniu siodełka było lepiej (rower stał się responsywny, dobrze mi się manewrowało kierownicą itd.), ale sama kierownica była wówczas dla mnie za trochę za nisko. Pytanie ile cm mogę zyskać samym odwróceniem mostka. Mogę także pomyśleć o jego wymianie o ile to coś da. Rower ogólnie kiedy na niego wszedłem wydawał się delikatnie za mały, ale to może moje mylne wrażenie, bo górna rura była stosunkowo wysoko, około 3 cm od kroku, a sam nigdy na szosie nie jeździłem. Problemem mogło być to, że był za krótki i tu może pomoże sztyca z offsetem. 

Dla poglądu wrzucam porównanie Tribana RC500 w rozmiarze L (z lewej) z Kanzo A w rozmiarze L (z prawej). Kanzo A w L to rower, który wydaje się, że jest szyty na miarę. Jak na niego usiadłem i chwilę pojeździłem to w sumie bez zastanowienia i jakichkolwiek modyfikacji wszystko wydawało się naturalne i idealnie pode mnie.

Z góry dzięki za pomoc ?

Aha, nie da rady skorzystać z wypożyczenia bo najbliższe rowery w rozmiarze L są 100 km ode mnie, a XL to chyba w ogóle nie mają poniżej kilkuset km. Obdzwoniłem lokalne sklepy i też nigdzie nie ma na ekspozycji XL ? 

 

fitting 1.jpg

fitting 2.jpg

fitting 3.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...