Skocz do zawartości

Trek domane al2 disc jaki rozmiar


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Tonystark napisał(a):

Witam jestem zdecydowany kupić rower endurance trek domane al2 Disc, mam 180cm wzrostu oraz przekrok 86cm jaki rozmiar powinienem  wybrać 56 czy 58 Dzięki za odpowiedzi. Nadmieniam ze chcial bym mieć pozycje bardziej komfortowa. Pozdrawiam

Patrząc na cyferki w tabelce to pewnie lepszy 58 (większy stack o 20mm, a reach większy tylko o 3mm) + np krótszy mostek o 10mm. Przymierzałeś się do obydwu rozmiarów ? 

Odnośnik do komentarza

Tak i 58 wydawał się wysoki i byłem wyciągnięty mocniej do przodu w przekroku rurę górna miałem praktycznie na styk tzn może luzu na dwa palce a 56 jeśli chodzi o wyciągnięcie było super natomiast rama w domane wydaje mi się mała zawsze jeździłem na rowerach crossowych i może stad moje niezdecydowanie np przesiadałem się do krossa eskera 1.0 i tam pozycja była super wygodna jeśli chodzi o plecy i wyciągnięcie rak natomiast rama jest w nim bardzo krótka.

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Tonystark napisał(a):

Tak i 58 wydawał się wysoki i byłem wyciągnięty mocniej do przodu w przekroku rurę górna miałem praktycznie na styk tzn może luzu na dwa palce a 56 jeśli chodzi o wyciągnięcie było super natomiast rama w domane wydaje mi się mała zawsze jeździłem na rowerach crossowych i może stad moje niezdecydowanie np przesiadałem się do krossa eskera 1.0 i tam pozycja była super wygodna jeśli chodzi o plecy i wyciągnięcie rak natomiast rama jest w nim bardzo krótka.

Przekrok wg tabelki odpowiednio: 776mm i 796mm czyli nawet w 58 powinieneś mieć zapas. Też jestem na pograniczu rozmiarów (175cm i 84cm przekrok) i przy Specu Diverge wybrałem mniejszy (54 i 56 - różnica 9mm w reachu). 

Najbezpieczniej zrobić bikesizing.

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Tonystark napisał(a):

Czyli aby mieć zbliżona pozycje na treku do krossa muszę skrócić ewentualnie mostek reszta jest bardzo podobna chyba tylko rozstaw osi jest minimalnie większy w eskerze, czyli rozmiar 56 w treku będzie odpowiedni ?

Większy rozstaw osi w Eskerze wynika z dłuższych tylnych widełek i łagodniejszego kąta główki - co wysuwa przednie koło do przodu. Esker powinien być stabilniejszy, Domane bardziej zwrotny. Zapytaj czy pozwolą Ci przymierzyć Domane ze swoim mostkiem. Kup mostek 90mm +/- 6 lub 7 stopni i wtedy się przejedź. Jeszcze lepiej by było jeżeli miałbyś możliwość zmierzyć reach kierownicy w Eskerze i porównać do Treka.

Na stronie Treka w specyfikacji podają też reach kierownicy i rozmiary do 52 mają reach 81mm, od 54 mają 100mm - tu też może być różnica w stosunku do Krossa. Na stronie Krossa nie ma informacji o kierownicy. 

Jeżeli nadal będziesz zbyt wyciągnięty to będziesz mógł zmienić kierownicę na taką z mniejszym reachem. Np Specialized ma kierownice Hoover ze wzniosem 15mm (tym sposobem możesz też odrobinę wyprostować pozycję) i reachem wg specyfikacji 70-75mm. Hoover Alloy + flare (gravelova) lub Hoover Expert Alloy (szosowa). Zmierzyłem reach w mojej gravelowej Hoover + flare i mi wyszło ~80mm (może jakoś inaczej mierzą) - ale to i tak mniej niż 100mm w Treku

image.jpeg.ddd57e80ab64ce9ceb34b930e9e2b0f0.jpeg

Odnośnik do komentarza

Byłem w sklepie esker ma bardzo szeroka kierownice o wiele większa niż np w treku checkpoincie w rozmiarze 58 mimo wszystko chyba i tak wezmę treka w rozmiarze 56 mierzyłem dzisiaj jeszcze raz i faktycznie jestem z bardzo wyciągnięty i ogólnie rama z rozmiaru 58 wydaje mi się być na mnie za duża wiem ze mógł bym skrócić mostek w rozmiarze 58 ale sprawdzam wymiary i esker ma bardzo podobne do rozmiaru 56 domane także sprawa chyba przesadzona rozmawiałem jeszcze z jednym znajomym ma dokladnie takie same wymiary jak ja jeśli chodzi o wzrost i przekrok i był na bikefitingu i jemu tez polecili ramę 56 a nie 58.

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Tonystark napisał(a):

Byłem w sklepie esker ma bardzo szeroka kierownice o wiele większa niż np w treku checkpoincie w rozmiarze 58 mimo wszystko chyba i tak wezmę treka w rozmiarze 56 mierzyłem dzisiaj jeszcze raz i faktycznie jestem z bardzo wyciągnięty i ogólnie rama z rozmiaru 58 wydaje mi się być na mnie za duża wiem ze mógł bym skrócić mostek w rozmiarze 58 ale sprawdzam wymiary i esker ma bardzo podobne do rozmiaru 56 domane także sprawa chyba przesadzona rozmawiałem jeszcze z jednym znajomym ma dokladnie takie same wymiary jak ja jeśli chodzi o wzrost i przekrok i był na bikefitingu i jemu tez polecili ramę 56 a nie 58.

Tylko szerokość kierownicy to jedno, a reach to drugie. Pierwotnie napisałeś, że chcesz mieć komfortową pozycję - dlatego zaproponowałem 58 ze względu na większy stack przy niewiele większej długości. Potem rozważania zeszły na rozmiar 56, który i tak ma dłuższy mostek niż Esker (i prawdopodobnie większy reach kierownicy).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...