Skocz do zawartości

Wybór roweru MTB i zakup roweru online


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, rozważam zakup roweru online, nie wiem jednak jak przy takich zakupach wygląda sprawa ewentualnych napraw gwarancyjnych. Czy robi je tylko sklep, w którym rower był kupiony? Czy każdy inny mający daną markę?

Drugie pytanie, czy warto kupić rower za granicą, też online, jeśli jego cena jest o 10-15% niższa niż u nas (~400 pln)? Czy ta różnica szybko się może zniwelować?

I proszę o opinie i poradę odnośnie wyboru roweru z dwóch poniższych. Dodam, że oba mi się podobają, na obu czuję się dobrze, jeździć będę rekreacyjnie po różnych terenach, nie zamierzam upgradować roweru w przyszłości (przynajmniej teraz tak myślę:) ). Kwestia więc, który z nich jest BARDZIEJ wart swojej ceny.

1. Kellys Spider 80 - mierzyłam męską S - cena ~3500
https://sportano.pl/p/136686/rower-gorski-kellys-spider-80-29-71679?utm_term=2000044141&utm_content=Rowery+>+Rower+rowery+>+Rower+rowery+górski+mtb+hardtail?&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=licytacja_polecane&ceneo_cid=38d904c8-fc33-6445-e31b-82ea721a5eed

2. Cube Attention 2022 - mierzyłam męską M - cena ~4300

https://salonrowerowy.eu/cube/987-200-attention.html#/21-rozmiar_ramy_roweru_cube-18_29_m/68-wariant_kolorystyczny_roweru_cube-indigoblack_n_black

Wzrost 164, waga 56, przekrok 78.

Z góry dziękuję za wszelkie porady!

Odnośnik do komentarza

Za 400 zł różnicy nie warto. Rower kupiony online serwisuje się we własnym zakresie, gwarancja jest za granicą.
Przy 164 wzrostu potrzebujesz w normalnych rozmiarówkach ramę 15-15,5 cala. Mam koleżankę o tym samym wzroście której dobierałem rower. Jakiś sprzedawca kretyn wsadził ją na 17,5 cala i jeździło się jej fatalnie. Rama 18 cali w Twoim przypadku nie wchodzi w grę.

Cube Attention to dobry wybór i bardzo popularny rower do wszystkiego. Taki trekking na kołach MTB z mocno wyprostowaną pozycją. Przy tej wadze potrzebujesz amortyzator powietrzny bo żaden sprężynowy się pod tobą nie ugnie. Moja kumpela waży 48 :) I pod nią amor RockShoxa pracuje bardzo dobrze.

Kellys Spider odradzam. Amor w nim jest mocno nędzny a napęd 1x10 jest sporym ograniczeniem.

Attention występuje też w damskiej wersji:
https://www.cube.eu/pl/cube-access-ws-race-sagemetallic-n-petrol/625510
W tej rozmiarówce odpowiednie dla Ciebie jest 16 cali.

Odnośnik do komentarza

Cześć, skorzystam z okazji i podepnę się do tematu, bo rozglądam za rowerem do jazdy rekreacyjnej dla narzeczonej. Niestety uciekła mi promocja na Radon Scart Light 9.0 Lady i teraz intrygują mnie te Cuby, bo są to bardzo ładne rowery. Widzę że ta wersja Access WS ma wiele wersji jaka jest różnica np. między Race a Pro? Czy jeśli narzeczona jeździłby głównie po asfalcie to warto wymienić koła?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...