Skocz do zawartości

Canyon Neuron 7.0 vs Marina Rifr Zone 1


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

To mój pierwszy wpis na forum więc witam wszystkich.

Od kilku tygodni mój 14 letni syn wierci mi dziurę w brzuchu o zmienię roweru z hardtaila na fulla.

Może najpierw o tym jak jeździ młody. Od ubiegłego roku z kolegami szaleją po lesie ze średnimi wzniesieniami, trochę zjazdów i niewielkich hopek. Obecny rower już przestał wystarczać i rozglądamy się za nowym.

Wybór padł na Marina Rift Zone 1 29', a tu z nienacka jeden ze starszych zapaleńców rowerowych z okolicy sprzedaje swój rower Canyon Neuron 7.0 29'.

Młody się trochę napalił na Canyon bo blisko i prawie od ręki, a ja chciałbym zasięgnąć opinii co jest lepszym wyborem:

Nowy rower Marina Rift Zone 1 za około 6500pln

czy

Używany Canyon Neuron 7.0 z 2018 za około 5500pln.

Jeżeli chodzi o cenę to liczę się z tym, że rower używany może wymagać serwisu więc poruszamy się w budżecie około 6500 PLN.

Oczywiście wszelkie sugestie co do innego wyboru w tym budżecie mile widziane.

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.06.2023 o 21:47, PiDzej napisał(a):

Dzień dobry

To mój pierwszy wpis na forum więc witam wszystkich.

Od kilku tygodni mój 14 letni syn wierci mi dziurę w brzuchu o zmienię roweru z hardtaila na fulla.

Może najpierw o tym jak jeździ młody. Od ubiegłego roku z kolegami szaleją po lesie ze średnimi wzniesieniami, trochę zjazdów i niewielkich hopek. Obecny rower już przestał wystarczać i rozglądamy się za nowym.

Wybór padł na Marina Rift Zone 1 29', a tu z nienacka jeden ze starszych zapaleńców rowerowych z okolicy sprzedaje swój rower Canyon Neuron 7.0 29'.

Młody się trochę napalił na Canyon bo blisko i prawie od ręki, a ja chciałbym zasięgnąć opinii co jest lepszym wyborem:

Nowy rower Marina Rift Zone 1 za około 6500pln

czy

Używany Canyon Neuron 7.0 z 2018 za około 5500pln.

Jeżeli chodzi o cenę to liczę się z tym, że rower używany może wymagać serwisu więc poruszamy się w budżecie około 6500 PLN.

Oczywiście wszelkie sugestie co do innego wyboru w tym budżecie mile widziane.

Pozdrawiam

 

 

Rift zone 1 możesz sobie darować. To podstawowa budżetowa wersja bez sztycy regulowanej, z bieda-amorem i PR,będę wszystkim hamulcami z tektury. Swojego młodego jakbym się puścić na czymś takim. Rama b. fajna, chyba, że dogadać z się na wyjazd tym rowerem z zmienionym amorem i przede wszystkim prawdziwymi heblami. Na razie martwy sezon s handlu więc powinni coś zaoferować. W neuron nie wchodziłbym, bo to dość archaiczna już konstrukcja. Acha namawiam  na koła 27,5" dla nastolatka. 

Odnośnik do komentarza

No to teraz już mam mętlik jeszcze większy niż dotychczas ?

Ja osobiście na trail/enduro nie jeżdżę, więc bazuje na tym co wyczytam w sieci i na co się młody napali.

Dotychczas jeździł na unibike fusion 29' i to byłby jego pierwszy FS. Do kół 27,5 jest sceptycznie nastawiony, ma w tej chwili 172cm wzrostu.

Czy w budżecie do 6500pln znajdzie się coś przyzwoitego jako baza do upgradeu? Czy właśnie rift zone 1 potraktować jako bazę do modyfikacji?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie bo wakacje się zbliżają, a młody coraz bardziej niecierpliwy ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

https://primal.pl/pl/p/MARIN-full-HAWK-HILL-1-2020/944

Jest jedna sztuka (oryginalnie "nowy") Hawk Hill. Znajdź w wyszukiwarce primal.pl Łódź i pogadaj z właścicielem (Rafał) nt. upgread. Jak na początek cena wyjściowa jest jak najbardziej OK. (6200) .  Na wyposażeniu ma mykmyk. Amor Recon RL o ktorym już forumowicze ws,ustko wiedzą  moze wymieni na jakiś Revelation albo Peak. To otwaryy umysł, sprzedawca, DOgadacie w realu nt. zamiany  Heble m201 również uważam , że do zmiany. Na razie młodemu to winno starczyć. Po podmiance cena za przyzwoity zestaw może zamknie się w 6,9. Kzł. x tym wzrostem syna ,172, to eM.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...