Skocz do zawartości

Określenie rowera maks. 1000zł (ew. propozycje wyżej)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcę kupić nowy rower (podkreślam NOWY) do 1000zł - wstępnie myślałem nad: http://infinitibike.pl/glowna/50-kands-energy-700-men-2016.html
Był polecany na blogu: https://roweroweporady.pl/jaki-rower-kupic-do-1000-zl/

Tylko nie wiem jak z wytrzymałością.
Interesuje mnie aby nie poddał się po kilku jazdach po drodze gruntowej czy też kamienistej - w obu przypadkach z dziurami. Oczywiście nie mam zamiaru na nim uprawiać tzn. "downhill" - tak to się nazywa? Wiem że cudów nie mogę wymagać, ale chodzi o to aby był wytrzymały na tyle aby się nie rozpadł.
Czasami jeżdżę po górkach i z nich zjeżdżam, ale nie jest to nic wymagającego - no dobra, w moim aktualnym chińskim rowerku(żeby nie było.. ja go nie kupiłem.) ośka od pedału się zgięła i czuć to podczas jazdy. 
Więcej nie chce wydawać ze względu na to że muszę to zarobić najpierw, a jak wiadomo... praca na wakacje i to jeszcze bez 18stu to nie jest super opłacalny środek zarobku, ale co narzekać :D
Edit: Zapomniałem... mam ok. 67kg wagi oraz ok. 174cm wzrostu - na badaniach podano mi 175. 

Temat będę obserwować, czekam na odpowiedź czy ten rower jest dobry czy może podacie coś lepszego

Pozdrawiam, Sebastian
 

Odnośnik do komentarza

A czy da się znaleźć specyfikację techniczną ze wszystkimi elementami i informacjami na temat wytrzymałości ich? Chodzi tutaj o wytrzymałość głównie zmęczeniową - prostych dróg w Polsce nie mamy :]
No i może aby nic się nie wygięło od większych sił niż (tutaj z dużym zapasem) 150kg. 

Odnośnik do komentarza

Nie sądzę żebyś znalazł wyniki badań technicznych poszczególnych elementów tego roweru. Takie badania są kosztowne i w przypadku tanich rowerów do codziennego użytku nieopłacalne. Poza tym nie wydaje mi się aby producent chętnie się nimi dzielił. Nie bardzo rozumiem z jakiego powodu chcesz elementy, które wytrzymają obciążenia rzędu 150 kg, czyli dwukrotność twojej wagi? Na rynku jest bardzo niewiele rowerów projektowanych dla rowerzysty, którego waga przekracza 115-120 kg. Rower, który pokazałeś w linku może ci służyć wiele lat (nawet całe życie) pod warunkiem, że będzie użytkowany zgodnie z przeznaczeniem. Czyli w jego przypadku do jazdy po szosie, utwardzonych drogach czy leśnych duktach. Zapomnij o szybkim pokonywaniu korzeni, kamieni, zjazdach w trudniejszym terenie czy skokach. To nie solidny góral, ale rower na niedzielne wycieczki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...