Skocz do zawartości

Licznik + zapięcie do 350


Rekomendowane odpowiedzi

Z tym, że tu urządzenie było jedno, a apki dwie. 

Mam wrażenie że Bike Tracker musi być po prostu na wierzchu przy niezablokowanym ekranie, ostatnio ten i Strava odpaliłem na raz i pokazywało mi bardzo zbliżone wartości więc spoko.

 

Zaopatrzyłem się w ten uchwyt z Decathlonu, na razie sprawdza się zgrabnie, trzyma telefon mocno. Boję się jeszcze jak to będzie na wertepach i krawężnikach, czy innych studzienkach (telefon chlup..!), ale może kwestia nabrania zaufania. Póki co Bike Tracker ze Stravą w tle, nazbieram po drodze na tego IGPSporta (na Decathlonie 300, na Ali około 100 za samą podstawę - wybór oczywisty) i będę zadowolony. 

Odnośnik do komentarza

Co do Bike Trackera (prawie w ogóle nie używałem nie pamiętam co mi nie pasiło i jakie zmiany są teraz ale pozwalał konfigurować co i gdzie się ma wyświetlać) czy jakiejś innej aplikacji robiącej za licznik w telefonie to trzeba pogrzebać w ustawieniach samej aplikacji i/lub w opcjach telefonu. Od jakiegoś czasu Android ma dużo ustawień które powodują ograniczenie działania aplikacji w tle. Znajdziesz to w ustawienia > aplikacje > menedżer aplikacji oraz może być coś w ustawieniach baterii. Chwilę temu na moment Zapuściłem Zeopoxa i na dzień dobry musiałem się gimnastykować by w ogóle ruszył. Na poprzednim telefonie nie miałem problemu ( ta apka często kłóci się z opcjami oszczędzania energii najczęściej na Xiaomi i Huawei). Nie sprawdzałem jak działa w tle. Po prostu w krótkim czasie zmieniłem po paru latach telefon więc parę zmian w Andku mnie ominęło oraz za moment po kupnie była zmiana wersji Andka a tydzień temu kupiłem licznik i czujniki. Za dużo zmian na raz a pogoda i czas też były przynajmniej dla mnie ograniczone.

Co do uchwytu to nie miałem z nim styczności więc ale wizualnie bardzo podobny do mojego Gub-a 85. Jak pisałem wcześniej używam w dość spokojnej jeździe i sporadycznie ale zawsze gdzieś trochę potelepało i trzyma solidnie (mój ma w rogach małe gąbki). Z opinii wyszperanych w sieci to trzyma jak wściekły. Był to  popularny i polecany uchwyt a pisali to ludzie którzy sporo i mocno orają po lasach i wertepach. Krótko - jeździć, obserwować (na początku zwróć uwagę czy nieopatrznie montując telefon "imadełko" nie gniecie przycisku od włączania lub głośności.

Ten Igpsport to po prostu wskazówka na podstawie tego co piszesz i co sam akurat wyszukałem. Mam go krótko i na pierwszy strzał nie jest źle a nawet dobrze (dziś wpadła do niego aktualizacja). Co dalej to się zobaczy. Na spokojnie sobie obadasz sprawę.

Miałem na oku też Cycplus M1 i już po zakupie natrafiłem na Magene 406. Z tego co wyszperałem to po prostu Igp w tej półce jakość/cena wypada najlepiej. Dobry a może nawet bardzo dobry GPS. Niezłe podświetlenie, ogólne parametry i właściwości np. rozmiar, wyświetlacz. Są rzeczy o których jest mało pisane. Trzeba się sporo oczytać a nawet mieć go w ręce. Podświetlenie włącza się automatycznie na podstawie położenia geograficznego (strefy czasowej) i świeci cały czas. Ma auto uśpienie i auto wyłączenie oraz auto pauzę (dobra rzecz). Okrążenia (segmenty, etapy) mogą być automatyczne lub ręczne. Dobrze jest samemu poustawiać pewne automaty. Z tych trzech ma też lepszą aplikację którą wykonujesz praktycznie wszystkie ustawienia. Synchronizacja danych tylko aplikacją i może być automatyczna lub manualna. Cycplus ponoć nie ma auto pauzy. W Magene już najmniej  wnikałem i najmniej mi też wpadło o nim w oczy ale rozkład okienek podoba mi się bardziej niż u Cycplusa. Niestety niby można samemu ustawić co się ma wyświetlać ale w ograniczonym zakresie. Jednym słowem nie mogę na danym ekranie (jest ich cztery) ustawić tak by mieć zamiast nachylenia i wysokości temperaturę (dokładność termometru muszę sprawdzić) oraz kadencję tylko muszę przejść na kolejny ekran. Na fotkach często zobaczysz symbol słuchawki ale realnie pojawia się tylko gdy telefon dzwoni i potem znika więc łatwo przegapić gdy mocniej telepie. Można sobie poustawiać różne alarmy oraz ich zakresy po przekroczeniu których dane pole będzie migać tylko że jeżeli jestem np. na pierwszym ekranie to i tak przegapię alarm od kadencji bo jest na innym ekranie.

Dużo zdjęć znajdziesz na Aliexpress (o dziwo najlepiej je przeglądać w apce Ali na telefonie) a opinie poczytać na pepper pl (w wyszukiwarkę wpisz igpsport i kliknij "zobacz wszystkie wyniki"). Popatrz na trzy, cztery ostatnie promocje i poczytaj uważnie komentarze a jest ich dużooo i porównują z Cycplusem którego też możesz wyszukać osobno. Część komentarzy do pominięcia ale jest też dużo wartościowych.    

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...