Skocz do zawartości

Orbea ALMA H* warto/opinie?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

szukam roweru z niskim przekrokiem, znalazlem kilka ale niestety to rowery głównie trailowe, a raczej za często po górach nie będę jeżdził (głównie offroad, lasy, parki).
Nie planuje się ściagać, szukam czegoś co będzie nadawało się do jazdy po bezdrożach, ale w miarę wygodne, z czasem dłuższe odległości...

Ograniczeniem jest mój przekrok - 77cm/174cm (wzrost).

Znalazłem wśród tych wszystkich tabelek z geomertriami ? - ALME w rozmiarze M z przekrokiem 73,5cm (ma sztywne osie i taperowaną główkę - na czym mi zależało).
Ale nie ma za dużo opinii o tym "hiszpanie" ?

ALMA H30

https://www.orbea.com/pl-en/bicycles/mountain/alma/cat/alma-h30

PS. doczytałem że:
- hamulce M2xxx do wymiany
- sunrise do wymiany
- opony do wymiany ... na jakie?:)

Odnośnik do komentarza

Rower ma nowoczesną ramę ze sztywną osią w obowiązującym obecnie standardzie Boost, przyzwoity jak do rekreacji amor, przyzwoity napęd i spowalniacze zamiast hamulców. Ma ręce i nogi. Warto by było pogadać ze sprzedawcą czy w ramach rabatu nie byłby skłonny założyć Shimano MT500 lub Deore które hamują dramatycznie lepiej. Opony zależy na jakie nawierzchnie. Maxxis Ikon to nie są złe opony. Po prostu nie są zbyt szybkie.

Odnośnik do komentarza

Mam Orbea Alma H20 z 2022r. Jestem bardzo zadowolony. Też planowałem zakupić H30 lecz nie było mojego rozmiaru. W moim rozmiarze był tylko H20 więc dołożyłem trochę i kupiłem. H20 możesz teraz kupić za 5500zl widziałem w promocji, masz już amor powietrzny Suntour Raidon(niby nie zachwalają ale do amatorskiej jazdy spokojnie wystarczy, ja jestem zadowolony).Masz już korbę Shimano. Hamulce MT200 jak teraz w większości rowerów(nawet z wyższej półki).Ja zmieniłem klamki na MT500 i przedni zacisk na MT500 , tylni został MT200 i przy mojej wadze Ok.98kg daje radę. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam, planuję zakupić Orbea ALMA H30 lub H20 (cena zbliżona ok. 4700zł), doradzi ktoś co będzie lepszym wyborem, poza

amorem w Alama H20 (SR Suntour RAIDON) a Alama H30 (RockShox Judy Silver TK Crown) jest jeszcze kilka niuansów tj. korba, obręcze, kaseta.

 

 https://prorowery.pl/pl/p/Rower-Gorski-MTB-ORBEA-ALMA-H20-/998504

https://prorowery.pl/pl/p/Rower-Gorski-MTB-ORBEA-ALMA-H30/999099

 

Odnośnik do komentarza

Oglądałem/przymierzałem się do tego Rockrider XC i do Orbei i jakoś ta Orbea bardziej do mnie gada ? Rower będzie używany bardziej  rekreacyjnie na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i na dojazdy do pracy. Chodzi mi bardziej niuanse w tych dwóch modelach Orbei, czy do takiego używania odczuje różnice np. amorze (pomijając hamulce, które będę pewnie wymieniał)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...