Skocz do zawartości

Triban rc500 vs Triban GRVL 520 Sram vs Triban Gravel 120


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim, 
Rozważam nad wyborem jednego z trzech Tribanów. Dlaczego Triban, a nie inna marka (wiem, że to szrot) - bo podoba mi się kolory i wygląd.

Zależy mi na komfortowej pozycji, nie będę się ścigał. Będę jeździł asfaltem, rzadko szutrem.

1. Triban GRVL 520 1X11 SRAM APEX 1

2. Triban RC500 z hamulcami tarczowymi

3. Triban GRAVEL 120

Chciałbym pospróbować rower z barankiem, rzadko jeżdże w terene, głownie - miasto / szosa. Mam dziecko, więc przyczepka też wchodzi w grę.

GRVL 520 mi bardzo się podoba, ale to rower raczej na teren, ma bardzo grube opony (do wymiany). Napęd też raczej dla bezdroża, niż dla asfalta. 
RC500 - fajny kolor ramy, dużo dobrych opinij jako o czymś pomiędzy szosą a gravelem.
GRAVEL 120 - najgorszy z tych trzech, ale ma bardzo dobry kolor ramy ?


Z góry dziękuje za rady i pomoc ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli głównie miasto i szosa to grawel bez sensu, lepiej już tego Tribana rc500 - wchodzą tam opony do 36c więc dla większego komfortu można spokojnie zamontować coś szerszego niż fabryczne 28c, np. hutchinson overide 700x35c albo tufo speedero 700x36c. Napęd 2x też się lepiej nadaje na szosę niż 1x jak w tych grawelach, chociaż akurat w tym rc500 jest Sora i hamulce mechaniczne - wolałbym dołożyć 500 zł do rc520 na Shinano 105 i hamulcach hybrydowych (klamki mechaniczne z zaciskami hydraulicznymi) - tam też wchodzą opony do 36c a klasa napędu i hamulce hydrauliczne nieporównywalnie lepsze niż w rc500

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Greg29 napisał(a):

Jeśli głównie miasto i szosa to grawel bez sensu, lepiej już tego Tribana rc500 - wchodzą tam opony do 36c więc dla większego komfortu można spokojnie zamontować coś szerszego niż fabryczne 28c, np. hutchinson overide 700x35c albo tufo speedero 700x36c. Napęd 2x też się lepiej nadaje na szosę niż 1x jak w tych grawelach, chociaż akurat w tym rc500 jest Sora i hamulce mechaniczne - wolałbym dołożyć 500 zł do rc520 na Shinano 105 i hamulcach hybrydowych (klamki mechaniczne z zaciskami hydraulicznymi) - tam też wchodzą opony do 36c a klasa napędu i hamulce hydrauliczne nieporównywalnie lepsze niż w rc500

Dziękuję bardzo, akurat dostępny też jest Triban RC520 105 Prowheel. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...