Skocz do zawartości

górski i crossowy za ok. 2500


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję roweru dla siebie i żony do jazdy rekreacyjnej głównie miasto, czasem jakiś teren, mi lepiej na crossowym, dla niej na górskim, wstępnie wybór padł na:

crossowy: https://airbike.pl/produkt/rower-crossowy-trek-dual-sport-2-gen-4-blue-2023/rower-crossowy-trek-dual-sport-2-gen-4-blue-2023-s

jeździłem także na https://allegro.pl/oferta/kellys-cliff-90-deep-2022-13641273521 , ale Trek jakoś bardziej do mnie przemawia

żonie górski pasował https://bikepark24.pl/Rower-Cube-Access-WS-blacknblue.html , ewentualnie znalazłem używkę: https://www.olx.pl/d/oferta/rower-mtb-trek-27-5-CID767-IDUqleF.html ale nie wiem czy warto, a może są jakieś ciekawe alternatywy we wskazanym budżecie.

Z góry dziękuje za rady i pomoc amatorom ?

Odnośnik do komentarza

Odpowiem jako amator i laik ? w temacie rowerowym. Jeśli się fizycznie przymierzyliście do tych rowerów i Wam pasują, to ja bym brał. Zwłaszcza, jeśli obniżka Treka jest realna, a nie sztucznie podana, to chyba wtedy jest dobra cena i nie ma co się zastanawiać. W tej kwocie można też trafić na jakieś modele z Tourneyem z przodu.

Model górski też niezły. Jak dla mnie. ? Chociaż ma 1 zębatkę z przodu, więc nie wiadomo jak się tym jeździ, porównywalnie z 3x7/8. Nadal nikt nie odpowiedział na ten temat.

Oczywiście koledzy zaawansowani pewnie będą mieli inne zdanie ;-), np. słaby amortyzator lub coś innego. ? 

Osobiście uważam, że do jazdy rekreacyjno-wycieczkowej wystarczające. ?

Jednak podkreślam, najlepiej, jak jest możliwość, przymierzyć się fizycznie i przetestować. Chociaż, jak już pisałem, kilkadziesiąt metrów w sklepie nie oddaje realnego odczucia, po kilku km, podczas normalnej jazdy wycieczkowej.

Niestety normalnego roweru tj. bez amortyzatora, w tych cenach, to się teraz nie dostanie. Chyba tylko najtańsze modele i to nie zawsze.

Odnośnik do komentarza

A ile żona ma wzrostu? Jeśli wystarczająco dużo na 29" koła to nie brał bym 27", chyba że osprzęt będzie znacznie lepszy. W tej cenie można też dostać Kellys Spider. Kupiłem właśnie najtańszy jaki jest czyli 10, ale nie mogę się jeszcze wypowiedzieć bo czekam na dłuższą sztycę :/ nie zauważyłem że orginalna ma 300mm

Odnośnik do komentarza

Cześć. Podłącze się delikatnie do tematu kolegi.

Mierzyłem się w sklepie rowerowym do "Unibike Flash" ~2700zł. Przy wzroście 181cm mierzyłem ramę 19" i było wygodnie (na MTB Unibike Shadow z ramą 21" ciężko mi było złapać w ogóle kierownicę). 

Zobaczyłem link od kolegi Maro238 na "Trek'a" i zastanawiam się nad jego zakupem.

Proszę powiedzcie mi czy można sugerować się wagą roweru podana przez producenta. Unibike Flash waży 15,4kg, a Trek Dual Sport 2 gen 4 13,22kg.

Nawet jako laik wydaje mi się, że jest się o co bić jeśli chodzi o wagę, mam rację?

Pozdrawiam, Mateusz

Odnośnik do komentarza

Jak już wiesz jaki rower Ci pasuje to porównaj dokładne wymiary. Każdy szanujący się producent już je wrzuca. Długość rur każdy, Reach i stack ogromna większość. 

Co do wagi to rower jest zazwyczaj te pół kg cięższy, ale można się tym kierować bo różnica między faktycznymi wagami będzie mniej więcej będzie taka jak różnica między wagami podanymi przez producenta. No ale najlepiej kazać sobie w sklepie zważyć.

No a co do samego znaczenia wagi, to już kwestia indywidualna. Bo jeśli jeździsz po płaskim, to nie odczujesz tak bardzo różnicy poniżej 1kg.  Z drugiej strony jeśli wkładasz czasem rowery na dach auta, albo wnosisz po schodach to szybko poczujesz różnicę, szczególnie że rower wraz z koszyczkami, narzędziami, dętką, dzwonkiem, lampkami, dętką na zapas itp, będzie ważył jeszcze z 0,5-1kg więcej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...