Skocz do zawartości

stukanie łańcucha shimano


Rekomendowane odpowiedzi

A sprawdzales czy żadne z ogniw nie jest naruszone ? moze to nie kwestia całego łancucha tylko jednej drobnostki ktorej gołym okiem nie widac,benzyna ma to do tego ze wypłukuje wszystko z łancucha kto wie moze brud ci to wszystko trzymał a jak wyszejkowałes to cos pusciło ? Pewnie juz masz nowy łancuch, bądz sie dotarl na brudzie nie ? ;p

 

Pss : jestem ciekaw przyczyny, bo od jakiegos czasu w moim dzieje sie podobnie a łancuch nie jest jakoś za bardzo dojechany :)

Odnośnik do komentarza

jak taki dobry, to daj mi adres tego serwisu, proszę! u mnie ostatnio przy okazji przycięcia sterówki chcieli pół roweru wymienić, z nowym łańcuchem i kasetą na czele... Nie wspominając o klockach w nowych hamulcach (a ze 300km przejechały) No i amortyzator do serwisu, bo "coś jest nie tak" chociaż nie bardzo potrafili powiedzieć co. (poza tym, że coś twardy, ale.. jaki ma być przy moim ponad 100 kg? :P) 

Odnośnik do komentarza

to ja się dołączę do tematu i zapytam czy "cykanie" może być powodem rozciągniętego łańcucha? Jadę i cały czas słyszę "cyk,cyk,cyk" jak w zegarku :) . Zwłaszcza na przełożeniu 3/6. Do tego dolne kółeczko przerzutki jakby przy tym szarpie. Łańcuch może być wyciągnięty bo ma przerobione 6 tyś. km. Zacząć sprawdzanie od łańcucha czy najpierw gdzie indziej szukać przyczyny? Przerzutki wyregulowane ale i tak nie wchodzi na 7 :/

Odnośnik do komentarza

to ja się dołączę do tematu i zapytam czy "cykanie" może być powodem rozciągniętego łańcucha? Jadę i cały czas słyszę "cyk,cyk,cyk" jak w zegarku :) . Zwłaszcza na przełożeniu 3/6. Do tego dolne kółeczko przerzutki jakby przy tym szarpie. Łańcuch może być wyciągnięty bo ma przerobione 6 tyś. km. Zacząć sprawdzanie od łańcucha czy najpierw gdzie indziej szukać przyczyny? Przerzutki wyregulowane ale i tak nie wchodzi na 7 :/

Albo wyciagniety łancuch albo wyjechane juz zebatki w kasecie jak i dolnych i przednich

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Hej

 

I mnie dopadł problem :) Po szejkowaniu i skuciu na nowo stuka mi łańcuch (shimano). Dźwięk słychać tylko podczas kręcenia do przodu i tylko na przednich blatach. Stukanie regularne, nie żaden skrzyp, zacięcie czy cuś, raczej stale tatatatatatatatatatata. Mniej więcej jak przekładnia zębata na wolnych obrotach :D Ki diabeł

 

Witam. A co do tych stuków ... Czy sprawa się w końcu wyjaśniła??? Miałem podobny objaw po ,,szejkowaniu" łańcucha. Rozwiązanie okazało się banalnie proste. Pomogło You Tube :):) - żle przełożony łańcuch przez tylną przerzutkę... Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...