Skocz do zawartości

[Cross/MTB] Jaki rower do 4500PLN. Radon a może Romet?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 
Po przewertowaniu forum i najróżniejszych wątków, dalej nie jestem przekonany co do roweru jaki kupić. Moja jazda to 80% miasto/20% lasy. Jako że mieszkam w Częstochowie to w weekendy chciałbym móc od czasu do czasu wyskoczyć na Jurę, w góry nie planuję jeździć. 

Mój wybór padł na rower crossowy, ale rozważyłbym też MTB o bardziej rekreacyjnej pozycji, tylko tutaj nie mam pojęcia czego szukać. 

Skłaniam się ku Radonowi Scart Light 9.0 (wiem że 10.0 jest zdecydowanie lepszy - hamulce!!) ale na ten moment już 9.0 nagina mój budżet. 
Zastanawiałem się też nad modelem ZR Team, bo czytałem iż ma mniej sportową geometrię. 

Rower chciałbym kupić na dniach, z góry opinię ew. jakieś alternatywy.  Czytałem że w tej cenie (ok 4300) warto również zainteresować się naszymi rodzimymi Rometami - Orkan 9M https://romet.pl/rower-crossowy-romet-orkan-9-m-2023-1 

Na plus tutaj serwis w Polsce plus opcja na raty 20x0% z czego bym zapewne skorzystał ;)!

Dzięki za sugestie i rady. 
 

Odnośnik do komentarza

Cześć, widziałem że pisałeś na prv ale zapomniałem odpowiedzieć. Na Jurze to bym wolał turystyczny MTB, aczkolwiek dobry cross też wchodzi w grę. Radon Scart 9.0 na powietrznym amorze to dobry wybór. Z hamulcami potem coś można zrobić.

Kolega miał takiego Orkana, którym jeździł do pracy. Amor padł po pół roku. Mam bardzo kiepską opinię o produktach firmy Suntour. Natomiast ten Orkan jest bardzo dobrze wyposażony i generalnie nic mu nie brakuje.

Scart ma lepszą ramę, lepszy amor, lepsze koła, lepsze opony, gorsze manetki, dramatycznie gorsze hamulce.

 

Odnośnik do komentarza

Dziękuje za sugestię. 
A jak wypada w porównaniu do tego Radona przeceniony obecnie Dual Sport 3 gen. 4 z tego linku? 
Pewnie są to porównywalne rowery. Zastanawia mnie czy do obu można wsadzić szerszą oponę tak by trochę poprawić właściwości w terenie ?

A jeśli MTB rekreacyjny, to co byś mógł polecić? Dzięki!

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...