Skocz do zawartości

Nowy MTB czy tuning starego roweru?


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Treka 6300 z 2011r, specyfikacja pod poniższym linkiem.

https://sklep.k2rowery.pl/rower-trek-6300-disc-mod2011-p-265.html

Zastanawiam się:
1. Co mógłbym obecnie kupić w cenie do 5000 zł, co by nie było gorsze niż obecny Trek. Interesuje mnie koło 29, napęd 1x12, amortyzator przedni z blokada na kierownicy w wadze poniżej 14kg? Jak w tej cenie nic nie znajdę porównywalnego to co innego lub w jakim pułapie cenowym szukać?

2. Czy może lepiej tuningować obecny rower? Zejść znacząco z wagi przy okazji wymiany całych kół (krzywe, kilka razy prostowane, oczywiście wiem, że 29 nie założę), hamulców i siodełka (te elementy muszę już wymienić)? Może da radę wsadzić 1x12? Jak tak to jaki szukać osprzęt? No i czy dam radę to zrobić za mniejszą kwotę, np. 3000 zł (nowy osprzęt + serwis, który to złoży).

Opcja druga miałaby być opcją na ok 3 lata, aby w tym czasie odłożyć pieniądze na wymarzony rower.
Opcja  pierwsza miałaby być opcją roweru na dłużej.

Mam 179cm, 80 kg wagi. Lubię szybką jazdę po kamieniach, korzeniach, błocie, piachu, przedzierać się przez gęsty las, bardzo lubię podjazdy pod górkę więc szukam roweru, który poradzi sobie w takim terenie. Aczkolwiek z biegiem lat coraz bardziej doceniam długie wyprawy na łonie natury. Ostatnie 4 lata sporo więcej wykorzystuję rower na dojazdy do pracy i rodzinne wycieczki po ubitych leśnych i polnych ścieżkach.

Odnośnik do komentarza

Model muzealny. IMO szkoda każdej złotówki włożonej w tuning. Ja przed przejściem na 29 miałem podobny:
https://www.specialized.com/us/en/stumpjumper-comp/p/22948?color=32918-22948

Różnica na korzyść 29 cali ogromna mimo że rower cięższy. Jazda na tym 26 mimo dobrego wyposażenia to była masakra.

Z nowych do 5k tylko Rockrider XC 100 i Rockrider EXPL 540. Trochę droższe ale lepsze Rockrider XC 120 i Radon Jealous 8.0 Al.

Jak się nie boisz używek to dopiero co widziałem ogłoszenie Merida Big Nine 500 Lite albo Limited w której człowiek zrobił co trzeba czyli upgrade hamulców, chyba do SLX. Wystawił za 4200 na grupach sprzedażowych na FB. Rozmiar L, czyli jak trzeba. Te Merida wazy ok. 12 kg. Rower na wiele lat.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...