Skocz do zawartości

MTB do 4000zł. Rockrider Expl 540 czy coś innego?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.?

Od tygodnia rozglądam się za rowerem do około 4 tyś. Początkowo stawiałem na Treka Marlin 6 lub 7 ale po małym rozeznaniu stwierdzam że to chyba nie warte żadnych pieniędzy. Doczytałem że expl 540(najbardziej mnie zainteresował) w tej kwocie to dość sensowny wybór no ale jest jeszcze XC100 i pytanie brzmi czy warto do niego dopłacić te 6 stówek czy raczej celowac w expl i za jakiś czas zrobić jakiś upgrade? 

Dodam jeszcze że przeznaczenie to 60% asfalt 40% teren i podjazdy(mieszkam w górach także jest gdzie śmigać) trasy średnio po 25km czasami więcej .

wzrost 172cm waga 60kg więc rozmiar M raczej. Jutro podjadę z ciekawości do decathlonu zobaczyć może akurat będzie na sklepie.

W skrócie chce mieć jak najlepszy sprzęt w jak najmniejszym budżecie, później zawsze można trochę lepsze bebechy wsadzić a nie leży mi na raz wydawac 10k ? 

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdro ? 

 

Odnośnik do komentarza

Dobry wybór. Firmy Trek, Specialized czy Scott potrafią zbudować super rowery ale to super zwykle się zaczyna powyżej 20k. Na półeczce 4k takie rowery jak Trek Marlin, Specialized Rockhoper czy Scott Aspect to zwykłe chinole i oprócz napisu na ramie nie wnoszą żadnej sprzętowej wartości dodanej. A piszę to będąc fanem Speca i Scott i mając wiele rowerów Speca.

Tarcze raczej do wymiany w EXPL a potencjalnie całe hamulce również. Aczkolwiek 60 kg może skutecznie zatrzymają.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...