Skocz do zawartości

Wodzu

Użytkownicy
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Wodzu

  1. Korba z jedną zębatką- napęd 1x, z dwiema zębatkami - 2x. Napęd 1x jest popularny w gravelach czy mtb, natomiast dwa blaty lepiej się spisują w jeździe szosowej. Przed zakupem roweru warto przemyśleć co z tego jest dla nas użyteczniejsze.
  2. Z kierownicą @jajacek ma rację - szersza dołem dzięki flarze istotnie daje pewniejszy chwyt w trudniejszym terenie, gdzie trzeba ostrzej manewrować, co nie zmienia faktu, że gravel nie jest optymalnym sprzętem na takie warunki. Natomiast odnośnie korby, tuż pod rubryką odnośnie rozmiarów i dostępności jest informacja, że Tiagrę zastąpiono w tym modelu korbą Rotor 50- 34, co podobno jest zmianą na lepsze. Ja też niedawno życzliwie spoglądałem w stronę Canyona Endurace, bo to ładne, dobrze skonfigurowane rowery we w miarę rozsądnych pieniądzach, ale ostatecznie skusiłem się na karbon od Scotta. Z kolei aluminiowe Scotty Speedstery nie są oferowane z hamulcami hydraulicznymi, więc Ci ich nie polecałem. Tarcze mechaniczne to porażka, czego doświadczyłem w Fuji.
  3. Jeżeli chodzi o flarę, w Fuji Jari mi wybitnie nie podeszła, więc zmieniłem ją na Pro bez flary. Dalej gravelowe Panaracery zmieniłem na Conti 4 seasons, napęd 1x utwardziłem zmieniając blat na 42t i kasetę na ciaśniej zestopniowaną i zrobiła się z tego prawie szosa. Tak więc w moim przypadku zakup gravela był nie do końca trafiony - chyba uległem gravelovemu marketingowi. Po zmianie na szosę endurance mam same pozytywne odczucia. Ale to w moim przypadku, natomiast Tobie gravel może bardziej spasować. Pedały spd w szosie jak najbardziej możesz używać - przy mojej, dosyć rekreacyjnej jeździe, nie widzę potrzeby przechodzenia na szosowe, ponieważ cenię możliwość trochę dłuższych spacerów w obuwiu rowerowym. Zresztą o wiele bardziej zaawansowani userzy, jak choćby @jajacekteż jeżdżą szosą w spd, więc jak najbardziej jest to ok.
  4. Edit. Tytułem uzupełnienia, fabrycznie ma opony 30 mm przód, 32 tył, ale według informacji na stronie Canyona, maks. rozmiar to 35 c. Ja parę lat temu mając podobny dylemat kupiłem gravela, ale ponieważ okazało się że jeżdżę głównie po asfalcie i drogach utwardzanych, skończyło się ostatnio zakupem szosy endurance. A gravel głównie stoi w piwnicy ?
  5. Jeśli chodzi o szosę, w przedziale do 7000 miesci się Canyon Endurace AL 6.0: https://www.canyon.com/pl-pl/road-bikes/endurance-bikes/endurace/al/endurace-6/2732.html Co prawda na Tiagrze, ale do Twoich zastosowań powinna całkowicie wystarczyć - użykuję szosę na Tiagrze i naprawdę nie ma się do czego przyczepić w kwestii kultury pracy. Jeśli bardzo Ci zależy na 11 rzędowym napędzie to na 105 jest AL 7.0, ale to już ponad 8000 pln, no i korba z blatem 52, co wymaga niezłej nogi. Poza tym ładnie wykończona rama aluminiowa plus karbonowy widelec, dobre hydrauliczne tarcze. Opona 32 mm, co powinno się sprawdzić przy Twoich zastosowaniach.
  6. Szkoda sprzedawać Addicta za pół darmo /miałem identyczną zagwozdkę po kupnie Addicta, czyli co zrobić z w miarę młodym Fuji Jari /. Można zrobić z niego coś na kształt gravela, czy roweru na gorsze warunki, zimę, etc. A może wystarczyłoby wywalić z Addicta parę podkładek spod mostka? Miałbyś zdecydowanie bardziej sportową pozycję. No chyba że RC bardzo wpadł Ci w oko - tu liczą się emocje a nie rozsądek. Wiem coś o tym ?
  7. Wodzu

    Ceny rowerów 2022/2023

    Tydzień temu kupiłem ostatnią sztukę w rozmiarze M Scotta Addicta 40 na Tiagrze z hydraulicznymi tarczówkami za 8600 pln (nawet w promocyjnej cenie wobec oficjalnej 9500), więc jeszcze coś można trafić. Fakt, że musiałem zrobić ponad 200 km w jedną stronę, ale było warto. Według sprzedawcy wersja Addicta 40 na rok 2023 ma kosztować coś około 10300, więc taniej raczej nie będzie.
  8. Mam koszulkę na siłownię IQ i powiem, że jakość materiału i wykonanie bardzo przeciętne, podobnie jak trwałość. Skutecznie mnie to zniechęciło do ubrań rowerowych IQ - według mnie lepiej wziąć coś z Decathlonu, z serii przynajmniej 500.
  9. @jajacek, tytułem drobnego sprostowania, przy oszustwie, czyli przestępstwie z art. 286 par. 1 kk, kwota będąca przedmiotem czynu nie ma znaczenia- oszustwo nawet na 1 zł. jest przestępstwem. Podział o którym wspomniałeś dotyczy kradzieży, przywłaszczeń, uszkodzeń mienia, etc. Co do reszty, pełna zgoda. Allegro jest pełne podróbek lub towarów o watpliwym prawnie pochodzeniu. Zalecana daleko idąca ostrożność w zakupach.
  10. Jak się okazuje, to szosowa DC512 12x100 mm, nie do kupienia w detalu, niemniej udało mi się taką kupić w celu podmiany ośki. Swoją drogą, po sezonie przeplotę ją u Dawida na coś porządnego na maszynach. Wszystko gra, temat do zamknięcia.
  11. Cześć, proszę o radę w następującej kwestii. Kupiłem nowy rower, tj. gravel Fuji Jari 1.3 2019, z którego generalnie jestem bardzo zadowolony. W opisie roweru są koła WTB i23 z piastami na łożyskach  maszynowych, jednak faktycznie przednia jest na kulkach, i jak to często bywa, fabrycznie nieco zbyt mocno skręconych. Niestety, dziś przy regulacji zbyt mocno skontrowałem przeciwnakrętkę, przez co zerwałałem gwint w osi piasty - jak się okazało aluminiowej, z drobnym gwintem. Od lat miałem nawyk mocnego kontrowania piast, ale w przypadku tej nieszczęsnej Formuli trzeba było użyć sporo mniejszej siły. Teraz pytanie zasadnicze: gdzie mogę kupić wskazaną pastę, ewentualnie części do niej? Piasta nie ma żadnych oznaczeń, tyle wiem, że to Formuła disc 32h na sztywna oś 12 mm. W necie nie widzę żeby ktoś tym handlował. Pozostaje ewentualność przeplecenia piasty na jakiegoś novateca u Daveo.pl, ale to z kolei strata czasu na wysyłkę koła, potem czekanie na realizację. Zakup nowych kół na lepszych piastach jest może technicznie uzasadniony, ale ekonomicznie to szaleństwo biorąc pod uwagę, że rower ma dwa tygodnie i ładnych parę złotych kosztował. Będę wdzięczny za podpowiedzi w kwestii rozwiązania problemu. Pozdrawiam.
  12. Cześć, przy okazji pierwszego posta na tym jakże szacownym forum, serdecznie Was wszystkich pozdrawiam. A teraz do rzeczy: po latach wahań zdecydowałem się zmienić mojego ulubionego Scotta Sportstera na rower typu gravel. Padło na Fuji Jari 1.3 http://skleprower.pl/fuji-jari-13-2019-sram-apex-1x11-p-196.html , który właśnie zamówiłem. Wydaje mi się, że rower jest rozsądnie skonfigurowany i spełni z nawiązką moje oczekiwania, przy czym chciałbym się upewnić do do jakości kół: o ile obręcze WTB STi23 mimo, że nie są oczkowane mają pozytywne opinie jeżeli chodzi o wytrzymałość, to nie wiem jakie tam są piasty? Z opisu wynika, że powinny być na łożyskach maszynowych, co mi odpowiada, ale jak z ich jakością? Czy również są made in WTB, czy no name? Jest to o tyle istotne, że ważę jakieś 85 kg i staram się jeździć dynamicznie nie tylko po asfalcie, więc jakość kół ma spore znaczenie. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...