Skocz do zawartości

mike21

Użytkownicy
  • Postów

    801
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez mike21

  1. Jeśli byłaby to kwestia regulacji lub krzywego wózka przerzutki to byłoby to przede wszystkim odczuwalne w działaniu zmiany przełożeń (np. do włączenia najlżejszego przełożenia trzeba by używać dwóch rąk ;)). 

    Z mojej praktyki wynika jednak, że zgięty/złamany hak to zawsze jakiś zewnętrzny czynnik mechaniczny.

  2. To jest jeden z najpopularniejszych haków na rynku. Miliony rowerów z takiego korzysta i nic się z nimi nie dzieje. Proponowałbym poszukać przyczyny poza samym hakiem. Z czum hak/przerzutka miewa kontakt, w jakiej sytuacji, czy np. stawiając gdzieś w stojaku rowerowym inni użytkownicy lub sam stojak nie są źródłem kłopotu...

  3. @hoolgerr wystarczy o ten amor odrobinę dbać i przeżyje cały rower. Ważne żeby pierwszy serwis (smarowo/olejowy) zrobić po tych 50h jazdy. Jeśli masz warunki to sam to ogarniaj bo to 30min zabawy.

    BTW: nie dołożyli prowadnicy przewodu hamulcowego? Tskie powinno hyć: https://formicki-bike.pl/pl/p/ROCK-SHOX-ACCESSORY-KIT-CABLE-GUIDE-PARG-11.4018.050.002/29601

    W ten sposób jak masz teraz kabel będzie się rozprawiał z koroną - poi sezonie będzie głęboki wżer.

  4. 17 godzin temu, jajacek napisał(a):

    Tu trzeba mechanika przepytać a ja nim nie jestem. Mam korbę Race Face i suport PressFit Race Face od ładnych paru lat i nic nie skrzypi.
    @mike21 Coś doradzisz?

    Najlepszy będzie SRAMowski DUB. Być może jakaś egzotyka jest lepsza ale IMHO nie RF. Pamiętać trzeba o uszczelnieniu smarem osi korby po zewnętrznych stronach suportu. I żeby preload adjusterem nie szaleć - tylko skasować luz osiowy bez żadnej siły. W przypadku mufy BSA pisków nie będzie.

    BTW kilku osobom robiłem przejście z korby SRAM na Shimano i mają zdecydowanie pozytywne doświadczenia. W cenie GX jest XT i jeszcze kasa zostanie. Korba jest ze 2 półki wyżej a suport BB-MT800/801 dużo trwalszy od każdego DUB. Działa idealnie z tyłem SRAMa.

    18 godzin temu, Veriv napisał(a):

    Kup zgodnie ze specyfikacją. Stawiam że ten https://www.centrumrowerowe.pl/suport-rowerowy-sram-dub-pd18984/?v_Id=126571&utm_source=google&utm_medium=cpc&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwxqayBhDFARIsAANWRnS02EW17ARhAK3WP6rJFfFBInWIVQZt0w-wWUqhnu_Yisd6EtZfNUYaArQOEALw_wcB

    ale sprawdz. I bez spiny, mozesz nie dość, że jezdzic w deszczu, nawet przejeżdżać przez brody. Byle woda w ramie nie stała.  

    Ja w jednym z rowerów mam otwór techniczny w więźle przy korbie. Po myciu myjką ciśnieniową jest tam dosłownie basen. I zostanie na długo jeśli odstawisz rower pod kątem. To zabiją suporty.

    W mufie może być wody do pełna ale nie dostanie się do łożysk suportu (jeśli założona fabryczna tulejka łącząca miski). Woda do suportów tego typu zawsze wcieka po osi korby.

  5. Tak jak pisałem wyżej. Peak nie ma standardowej rozmiarówki. L to prawilne 21" i jest przy tym stosunkowo krótki  IMHO nieteafiony midel ramy jesli jesteś na granicy rozmiarówki.l bo L będzie za wysoki a M za krótki.

    Stawiajac ramę epic ht przy tym peaku z tym samym oznaczeniem rozmiaru, dajmy na to L to peak będzie miał podsiodłówkę dłuższą o ponad 5cm i mniej więcej podobnie górna rura tej ramy będzie wyżej. Natomiast na długosci będą prawie takie same z tym, że reach w epicu bedzie ze 4cm większy (bo to.w przeciwieństwie do peaka to współczesna geo xc).

    Dozbieraj trochę i kup u chińczyka solidną podróbkę epica 😉 550EUR mniej więcej kosztuje.

  6. Peak M jest wyższy niż spec epic L i mają zbliżone długości. Standover w peaku M będzie z 850mm w L 880mm. To jest najczęściej decydujący parametr o pasowaniu bądź nie. Moja żona ma 174cm wzrostu i jeździ na s-works epic rozmiar M. Nie ma opcji żeby pasował rower 5cm wyższy

     

    Druga sprawa archaiczny peak carbon to nie peak boost 29.

    W każdym razie geometrycznie nawet ten peak boost 29 to miniona dekada.

  7. M1 korzysta z apki XOSS wspólnej dla kilku producentów i wielu liczników. Natomiast w IGS była kiedyś chryja, że zaprzestali wsparcia w ich proprietary apce do starszych modeli liczników. Tak więc niedostępność serwerów to pikuś. Wyciągnięcie plików gpx/fit z licznika po kablu możliwe tylko po co? Żeby to ręcznie do stravy ładować?

    Co do żwawości działania M1 to w tej wersji z USB-C jest to identyczne jak BSC100 (zapewne na tym samym chipie są oparte).

  8. @tomi367 Mam obydwa, którymi się interesujesz czyli bsc200 i m1. Chcesz coś konkretnie wiedzieć?

    BSC200 ma prowadzenie po śladzie, który trzeba sobie przygotować np. w mapy.cz, qgis czy innym komoocie. Jeśli nie chcesz z tego korzystać to M1 mkże być lepszy - czytelniejszy wyświetlacz, 1/3 ceny BSC i wszystkie inne funkcje na pokladzie. Nalezy wziąc poprawkę, że wwzystkie liczniki z GPS jakie mam (w sumie 11, w tym równiez garminy i sigmy) w terenie zalesionym nieco przekłamują dystans/prędkość chwilową - można korzystać z czujmnika prędkości lub z funkcji korekty dystansu np. w stravie.  

  9. Denaturat to skażony (smakowo ;)) etanol nie izopropanol. Izopropanol ma problemy z rozpuszczeniem większości smarów.

    Prawdziwa benzyna ekstrakcyjna nie ma sobie równych ale niestety b.często pazerna swołocz podczas rafinacji pobiera ją z niezbyt wysokiej frakcji automatycznie mieszając ją z cięższą naftą. Ta benzyna do celów medycznych sprzedawana w szkle jest czysta.

  10. Stery trzeba serwisować. Co jakiś czas zajrzeć, wyczyslścić, zadać świeżego smaru zarówno do łożysk jak i wokół nich. Poza tym kontrolować luż bo jak nie będą ściągnięte poprawnie to jak najbardziej gniazda się wyklepią.

    Odnośnie owalizacji - wystarczy, że rama spadła w czasie transportu, w kartonie i tym miekkim zabezpieczeniu główki. Ja średnio odsyłam z tego powodu 1 na 10 ram. Poza tym często ramy są niepoprawnie obrobione i dot. to zarówno marek niskopółkowych jak i ram za 7kEUR.

  11. Rama uderzona podczas transportu i zowalizowane gniazdo. Łożyska IS powinny wchodzić luźno (pod wałasnym ciężarem, na sucho, powinny wypadać). Gnaizdo książkowo ma wymiar 52,2mm z tolerancją +0,1/-0. To cienkościenne łożyska, które trzymają się na ściętych krawędzich gniazd po ściągnięciu sterów śrubą.  Jeśli bez żadnych wyczuwalnych porów bieżnia wewnętrzna osadzonego łożyska się obraca to zostaw. Jesli pracowałoby ciacno albo skokowo to frezowanie gmiazda i nowe łożysko.

  12. 14 godzin temu, manieksl napisał(a):

    Hej, mi tylko zalezy na wymuanie blatu na 34t ale czytalem, ze w korbie mt611 jest on zintegrowany i nie mozna zmienic. Jeslu nie mam racji, podaj mi prosze dokladny typ albo link do blatu, ktory mam kupic

    Jest to tarcza w systemie direct mount i każda taka w tym systemie shimano będzie pasowała. Np. https://allegro.pl/oferta/tarcza-mechanizmu-shimano-slx-sm-crm75-34t-10569930382?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_rowery-akc_pla_pmax&ev_campaign_id=17967208976&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwudexBhDKARIsAI-GWYXTQC3Gh2PiOG8e4nt6dsRXz7IVq_-LiVZUABTESG1nQdlYq0EM7hcaAoqcEALw_wcB

    Do tarczy potrzbuejsz klucza tl-fc41.

    Ta co kupiłeś taka sama.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...