Ekologiczny rower z kartonu

Izhar Gafni – izraelski wynalazca postanowił stworzyć całkowicie biodegradowalny rower z kartonu. Jedynym elementem nie ulegającym rozkładowi jest gumowy pasek, który pełni funkcję łańcucha. Rower jest zaimpregnowany specjalną mieszanką, która sprawia, że rower jest niepalny i odporny na wodę.

Cartoon bicycle

Całość ma ważyć dziewięć kilogramów i kosztować około dwudziestu dolarów. Czy taki rower ma szansę się przyjąć, czy to tylko odważny projekt? Oceńcie sami. Dla mnie osobiście może być nawet lepszy od tanich rowerów z hipermarketu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

4 komentarze

  • Przy cenie 20 dolarów to po jednym sezonie można go wyrzucić. Albo zakopać w ogródku i sam się rozłoży :)

  • Pomysł ten naprawdę niezły. Ciekaw jestem jak długo możnaby z niego korzystać. Czy wytrzyma on jeden sezon jazdy po kilkanaście godzin tygodniowo?

  • Ekologiczny to jest składak Wigry 3. Podczas produkcji wytworzył załóżmy tylko 20 kg CO2 i do tej pory ni grama więcej cały czas jest na chodzie 20 lat [żadnego ściętego drzewa].
    Nie wiem co jest fajnego w produkcji czegoś co tylko udaje że jest ekologiczne.
    Jeśli chcemy być powiedzmy eko modni podejmujmy mądre decyzje nie wyrzucajmy działających rzeczy. Nawet jak coś się popsuje to to próbujmy to naprawić.