Rowerowa Ankieta 2017 – Wyniki

Bardzo dziękuję Wam za wypełnienie ankiety, jak co roku pomaga mi ona w rozwijaniu bloga, a także kanału na YouTube. Dziękuję za wszystkie słowa wsparcia, a także za każdą konstruktywną uwagę. Wszystko przeczytałem i będę miał na uwadze.

Poniżej znajdziecie wyniki ankiety, wraz z moim krótkim komentarzem. Natomiast jeżeli jeszcze nie miałeś/miałaś okazji jeszcze jej wypełnić, to zapraszam, jest ona wciąż aktywna:

ROWEROWA ANKIETA

 

fot. PROhopeless128

 

Na blog zaglądacie regularnie, co mnie bardzo cieszy. Tych, którzy chcą otrzymywać na maila informacje o nowych wpisach i odcinkach na YT, zapraszam do zapisania się na newsletter. Maile z informacjami wysyłam raz w tygodniu. Jak widać, prawie 1/4 z Was zagląda tu właśnie dzięki powiadomieniom e-mailowym :)

 

Cieszy mnie, że tempo publikowania jest odpowiednie, choć nie ukrywam, że trochę ostatnio zaniedbałem bloga. Może za jakiś czas trochę przystopuję z YT i wrócę tutaj, aby pisać więcej.

 

 

Tu nie było zaskoczenia, jesteśmy w internecie, więc to naturalne, że większość z nas (78%) czyta głównie internetowe treści. Cóż, nie ma co ukrywać, papier jest w odwrocie, choć trzymam za nich kciuki, aby sobie poradzili.

Połowa z Was uznała, że liczba publikacji na blogu i na YT jest okej. Ja sam uważam, że YT jest ciut za dużo, a bloga za mało, ale będę myślał jak to pogodzić :)

 

Cieszę się, że moje porady, testy i opinie się Wam przydają, bądź wskazują kierunek, w którym warto spojrzeć. Nie chcę być absolutnie traktowany jako wyrocznia, bo sam się czasami mylę czy zmieniam o czymś zdanie. Ale z drugiej strony, miło jest Wam pomagać i podpowiadać.

W rowerach miażdżącą przewagą „wygrały” rowery MTB, na drugim miejscu znalazły się trekkingowe, a na trzecim crossowe. Ale jest też reprezentacja szosowców, mieszczuchów i grupka fitness/gravel plus reszta rowerów. A każdy jest mile widziany :)

 

W przejeżdżanych kilometrach głosy rozłożyły się dość równo. Najwięcej z Was przejeżdża od 1000 do 3000 km rocznie. Ale w każdym przedziale znalazły się jakieś osoby i cieszy mnie to niezmiernie. Bo nie ważne ile, najważniejsze, że na rowerze :)

Jeżeli chodzi o cel jazdy, to praktycznie połowa z Was jeździ rekreacyjnie (to tak jak ja :) Po 18% trenuje amatorsko i jeździ do pracy/szkoły. Jest też grupa rowerowych podróżników, a także 8 osób trenujących zawodowo. Fajny przekrój wyszedł!

 

Statystycznie wyszło, że najwięcej z Was wyda do 500 złotych na zakup części, akcesoriów i na serwis. A rower w większości serwisujecie samodzielnie, do serwisu oddając go od czasu do czasu. Cieszę się, że moje poradniki pomagają w tym samodzielnym serwisowaniu :)

 

Ha, przydałoby się więcej dziewczyn na blogu, choć ponoć 10% to i tak niezły wynik :) Dziewczyny, widzę Was na rowerach, zaglądajcie też na blog! Jeżeli chodzi o przedział wiekowy, to tutaj dominuje 25-44. Natomiast w przypadku miejsca zamieszkania, widać, że jesteście z caluteńkiej Polski i bardzo mnie to cieszy :)

 

Jeszcze raz dzięki za wypełnienie ankiety! Na pewno wrócę z nią za rok :)