Skocz do zawartości

Marin dsx1 czy dsx2 plus problem z rozmiarem


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć planuje kupić Marina dsx1 lub 2 . Czy dopłata 500 zł do 2 jest opłacalna ? 

Drugą ważniejszą dla mnie kwestią jest dobór rozmiaru. Mam 183.5 cm wzrostu i 89 przekrok. Marin zgodnie z tabelą zaleca L do 188. Jednak czytając fora lub oglądając filmy na YT ludzie piszą że to krótki rower i w zasadzie od 184 wybierają XL. Z drugiej strony jest teraz jakaś moda na za duże rowery więc nie chciałbym się wkopać a przymierzyć też nie mam gdzie. 

Screenshot_20230310-104509~3.png

Odnośnik do komentarza

Masz bardzo długie nogi przy tym wzroście. Przy niemal identycznych proporcjach 182/90, mój syn na MTB jeździ L, 19 cali, na przełajówce L, 56. Dla osób o takich proporcjach idealny byłby rower wysoki i krótki. Trochę dziwna geometria do której trudno mi się odnieść ale chyba sugerowałbym L. 

Miałem kiedyś fitnessa Speca Sirrius, rozmiar L. Miał reach 413 a stack 616. I był na moje 175/84 jednak z duży. Czyli na rozmiar większą osobę byłby idealny.

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, jajacek napisał(a):

Masz bardzo długie nogi przy tym wzroście. Przy niemal identycznych proporcjach 182/90, mój syn na MTB jeździ L, 19 cali, na przełajówce L, 56. Dla osób o takich proporcjach idealny byłby rower wysoki i krótki. Trochę dziwna geometria do której trudno mi się odnieść ale chyba sugerowałbym L. 

Miałem kiedyś fitnessa Speca Sirrius, rozmiar L. Miał reach 413 a stack 616. I był na moje 175/84 jednak z duży. Czyli na rozmiar większą osobę byłby idealny.

No właśnie trafne spostrzeżenie że dziwna geometria. Tu dostałem odpowiedź jednego ze sklepów bo mieli swoją rozmiarówkę zupełnie inną od Marina. L do 183, więc zapytałem dlaczego.

Screenshot_20230310-114034.png

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, PawelWa napisał(a):

No właśnie trafne spostrzeżenie że dziwna geometria. Tu dostałem odpowiedź jednego ze sklepów bo mieli swoją rozmiarówkę zupełnie inną od Marina. L do 183, więc zapytałem dlaczego.

Screenshot_20230310-114034.png

Z drugiej strony rura jest jest długa więc może lepiej w razie czego L korygować później mostkiem tj. wydłużyć. Bo skrócić nie ma z czego przy xl.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...