Skocz do zawartości

Trenażer czy jakiś stojak?


Bambosz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Potrzebuję do mojego domowego serwisu czegoś co pomogłoby postawić stabilnie nowo złożony rower tak, aby na nim usiąść i sprawdzić, poustawiać wstępnie siodełko czy klamki, kilka razy zakręcić pedałami - czyli wstępnie ocenić i dopasować do rowerzysty (nie, nie chodzi mi o pełny bikefitting i nie będę na nim jeździł godzinami).

 

Ważne jest dla mnie jedynie aby:

- dało się na nim zamocować różne rowery (quick release lub ze sztywną osią),

- aby na kilka chwil można było stabilnie kogoś na rowerze posadzić.

- aby był jak najmniejszych rozmiarów do złożenia i schowania po użyciu - mam ograniczone miejsce w warsztacie.

 

Myślałem o jakimś prostym trenażerze do kilkuset złotych. Obejrzałem wiele na olx - ale zupełnie się na tym nie znam. Widzę że są jakieś magnetyczne, mechaniczne, i tak dalej, drożej...

 

Brać jakikolwiek najtańszy do takich zastosowań, czy też jakiejś konkretnej firmy (Elite?, Inne??)

Jestem w stanie dopłacić żeby mieć rzecz porządną, która nie rozpadnie sie po kilku tygodniach...

 

Doradźcie proszę.

 

Pozdrawiam

Tomek

 

Wysłane z mojego 2201122G przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza

Nigdy bym nie pomyślał o takim zastosowaniu trenażera ? Ale w sumie... nie bardzo przychodzi mi do głowy cokolwiek innego do wypróbowania roweru bez ruszania się z miejsca. Bikefitterzy też używają trenażerów

Tyle tylko, że trenażer nie odzwierciedla w pełni realnej jazdy. Nie ma choćby potrzeby utrzymania balansu ciała, mało (jeśli w ogóle) pracują mięśnie głębokie itd.. Ale do Twoich zastosowań to raczej nie będzie przeszkodą. Nada się dowolny magnetyczny trenażer gdzie wpinasz się ośką tylnego koła. W mechaniczne bym się nie bawił, to chyba jest i tak margines rynku. Zwróć tylko uwagę, czy przyjmie sztywną oś - starsze modele mogą nie dać rady, a wiele może wymagać adapterów.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...