Skocz do zawartości

RATUNKU oczywiscie co wybrac


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM 

Chce kupic rower corce, ale calkowicie juz zglupialam. Na poczatku myslalysmy o szosowce (i tu zrozumialam ze 1500 to naprawde malo, podnioslam do 2000). Z czasem jednak corka doszla do wniosku, ze lepszy bedzie cross. Ja natomiast przeczytalam juz chyba wszystko crossy, trekkingi, miejskie.... zglupialam. Laska jezdzi duzo, potrafi codziennie pokonywac 50 kilometrow, wiec na poczatek przedziera sie przez miasto, nastepnie wjezdza na most, dalej na szose, ale czesto tez zjezdza na polne drogi.

Okazuje sie tez, ze w miescie w 3 sklepach nie ma ani jednego roweru dla niej, jakas masakra.

Obecnie jestem w Hiszpanii, odwiedzilam sklep z rowerami Felta i pan zaproponowal mi 3 modele tegoroczne: 




 Myslalam tez o marce Fuji wczesniej o Authorze, ale jak tak czytam opinie to trace nadzieje na rower dla niej... zwlaszcza, ze nie moze isc do sklepu obejrzec, usiasc, dopasowac :( Pomocy........

Odnośnik do komentarza

A w jakim wzroście i wieku w ogóle jest córka? :) Author spoko marka, nie mam do niego zastrzeżeń bo sam posiadam rower tej marki i jest w porządku.Może sprawdź w sklepach w innej miejscowości? jak już chcesz jednak zamówić w internecie to musisz dobrze się zastanowić nad danym rowerem, skoro ciężko było wcześniej dobrać dla niej odpowiedni. Do jazdy po mieście to z tańszych może taki kross http://allegro.pl/damski-rower-kross-trans-siberian-kola-28-2016-i6139846249.html, lecz z kolei do jazdy po polnych drogach nie będzie on dobry, ale do miasta moim zdaniem jak najbardziej, tani i całkiem niezły rower.

Odnośnik do komentarza

A w jakim wzroście i wieku w ogóle jest córka? :) Author spoko marka, nie mam do niego zastrzeżeń bo sam posiadam rower tej marki i jest w porządku.Może sprawdź w sklepach w innej miejscowości? jak już chcesz jednak zamówić w internecie to musisz dobrze się zastanowić nad danym rowerem, skoro ciężko było wcześniej dobrać dla niej odpowiedni. Do jazdy po mieście to z tańszych może taki kross http://allegro.pl/damski-rower-kross-trans-siberian-kola-28-2016-i6139846249.html, lecz z kolei do jazdy po polnych drogach nie będzie on dobry, ale do miasta moim zdaniem jak najbardziej, tani i całkiem niezły rower.

19 lat, 162 wzrostu. Nie nie, to nie ma byc rower na miasto tylko za miasto. Ona duzo jezdzi i trenuje na rowerze (interwaly itp itd). Ogolnie nie wyobraza sobie zycia bez roweru... Zalezy jej tez by rower byl lekki.

Odnośnik do komentarza

Czy ona jeździ dla własnej przyjemności i szeroko pojętego fitnessu czy chce startować w wyścigach? Bo jak w wyścigach to są wyścigi szosowe i MTB. Więc cross się do nich nie bardzo nadaje. A jak do fitnessu i chce jeździć szybko po drogach utwardzonych to zalecam rower typu hybrid ze sztywnym, najlepiej karbonowym widelcem, i napędem zbliżonym do roweru szosowego. Z popularnych rowerów są to męski Triban 520 FB z Decathlonu i np. Specialized Vita przygotowany z myślą o kobietach. Moja koleżanka która jeździ długodystansowo dla przyjemności (czasem do 250 km dziennie, ok 20 tys km rocznie) jeździ właśnie na Specu Vita.

 

Nie kupowałbym roweru do jeżdżenia w Polsce w Hiszpanii. Cenowo raczej nie zyskamy a gdyby jednak coś się stało z ramą i trzeba by było ja reklamować to muslibyśmy wysłać do Hiszpanii. Nie wspomnę o tym że wiadomo jak jest z reklamacjami u południowców. Manana i manana de manana :)

Odnośnik do komentarza

Czy ona jeździ dla własnej przyjemności i szeroko pojętego fitnessu czy chce startować w wyścigach? Bo jak w wyścigach to są wyścigi szosowe i MTB. Więc cross się do nich nie bardzo nadaje. A jak do fitnessu i chce jeździć szybko po drogach utwardzonych to zalecam rower typu hybrid ze sztywnym, najlepiej karbonowym widelcem, i napędem zbliżonym do roweru szosowego. Z popularnych rowerów są to męski Triban 520 FB z Decathlonu i np. Specialized Vita przygotowany z myślą o kobietach. Moja koleżanka która jeździ długodystansowo dla przyjemności (czasem do 250 km dziennie, ok 20 tys km rocznie) jeździ właśnie na Specu Vita.

 

Nie kupowałbym roweru do jeżdżenia w Polsce w Hiszpanii. Cenowo raczej nie zyskamy a gdyby jednak coś się stało z ramą i trzeba by było ja reklamować to muslibyśmy wysłać do Hiszpanii. Nie wspomnę o tym że wiadomo jak jest z reklamacjami u południowców. Manana i manana de manana :)

Ciesze sie, ze trafilam na Ciebie. Wlasnie studiuje wczesniejsze tematy i trafilam na Twoje wpisy wlasnie o marce specialized, pozwolilam sobie juz nawet zrobic przeglad tych rowerow min. Vita, jedyne czego jeszcze nie znalazlam to wagi. Ona szykuje sie do maratonu ale to z biegania natomiast rower jest dla niej rownie wazny(trening, wytrzymalosc). Wyjezdza nim glownie za miasto,czasem lubi sobie zjechac z drogi. Natomiast wkrotce pewnie wyjedzie na studia do Trojmiasta wiec pewnie w glownej mierze beda to sciezki rowerowe, bo tam ich nie brakuje.

Odnośnik do komentarza

Niska waga roweru jest okupiona wysoką ceną. Większość tańszych rowerów to rowery na aluminiowych ramach i częściach oraz osprzęcie średniej klasy więc niezbyt lekkim. To będą wagi rzędu 12-14kg przy rowerze z amortyzatorem i 10-12kg przy rowerze bez amortyzatora. Jeśli córce zależy na rowerze ultra lekkim, poniżej 10kg to należy się przygotować na spory wydatek. Vita na karbonowej ramie będzie ważyć ok. 9kg i kosztować ok. 2000 Euro. W tańszej wersji z cięższym osprzętem na ramie aluminiowej będzie ważyć rzędu 11kg i kosztować ok. 3,5-4 tys zł.

 

Tu masz np. przegląd wszystkich rowerów Specialized dla kobiet z roku 2015:

http://www.bikeradar.com/road/news/article/specialized-womens-road-range-2015-first-look-42089/

 

Vita video review:

Odnośnik do komentarza

Niska waga roweru jest okupiona wysoką ceną. Większość tańszych rowerów to rowery na aluminiowych ramach i częściach oraz osprzęcie średniej klasy więc niezbyt lekkim. To będą wagi rzędu 12-14kg przy rowerze z amortyzatorem i 10-12kg przy rowerze bez amortyzatora. Jeśli córce zależy na rowerze ultra lekkim, poniżej 10kg to należy się przygotować na spory wydatek. Vita na karbonowej ramie będzie ważyć ok. 9kg i kosztować ok. 2000 Euro. W tańszej wersji z cięższym osprzętem na ramie aluminiowej będzie ważyć rzędu 11kg i kosztować ok. 3,5-4 tys zł.

 

Tu masz np. przegląd wszystkich rowerów Specialized dla kobiet z roku 2015:

http://www.bikeradar.com/road/news/article/specialized-womens-road-range-2015-first-look-42089/

 

Vita video review:

Wiem wiem niska waga = wysoka cena. Ja o rowerach, osprzecie nic nie wiem, tyle co przeczytalam w necie w poszukiwaniu roweru dla cory... Pierwsze co to wyslalam ja do sklepu, jak sie okazalo zaden z 3 sklepow w miescie nie zaoferowal jej nic sensownego. Tak trafilam na tego Felta o wadze 12 z czyms, mysle sobie 12 to zawsze mniej niz 14.. Felta w ostatecznosci sprowadzalabym z Niemiec, bo z Hiszpanii to faktycznie skomplikowane.
Studiuje Vite podoba mi sie rowerek, ale powiedz mi to by byla ta najtansza VITA czyli za 2 tys. sprawdzi sie, jak juz wspominalam nie znam sie na osprzecie...
Odnośnik do komentarza

Specialized jest drogą firmą. Jeśli chodzi o ich rowery to zasada jest taka że te tanie nie różnią się specjalnie od rowerów konkurencji a są droższe. Różnice za które warto dopłacić pojawiają się dopiero w rowerach ze średniej lub wyższej półki. W przypadku Specialized średnia półka zaczyna się gdzieś od 4000 zł.

 

Najtańsza Vita to bardzo przeciętny rower. Jeśli celujesz w ten budżet to proponuję rozważyć rowery używane. Jest ich na Allegro i OLX sporo. Na niemieckim Ebay'u również.

Odnośnik do komentarza

Specialized jest drogą firmą. Jeśli chodzi o ich rowery to zasada jest taka że te tanie nie różnią się specjalnie od rowerów konkurencji a są droższe. Różnice za które warto dopłacić pojawiają się dopiero w rowerach ze średniej lub wyższej półki. W przypadku Specialized średnia półka zaczyna się gdzieś od 4000 zł.

 

Najtańsza Vita to bardzo przeciętny rower. Jeśli celujesz w ten budżet to proponuję rozważyć rowery używane. Jest ich na Allegro i OLX sporo. Na niemieckim Ebay'u również.

Uzywane odpadaja, juz i tak przeraza mnie fakt, ze dzieciak nie moze isc do sklepu i wybrac sobie np. chociazby z 3 modeli przymierzajac sie do nich.. Przegladam tu hiszpanskie marki, plus gianty, cube, BH, fuji rowery po 500 euro i wszystkie na tym samym najslabszym osprzecie. Czy naprawde nie znajde nic sensownego do 2 tys. EHH 

Odnośnik do komentarza

Za 2 tysiące a dokładnie za 2199 najlepszym rowerem jest Triban 520 FB. Generalnie przyzwoite rowery zaczynają się od 3 tys. A czemu nie można się przymierzyć? W Warszawie jest kilka sklepów z bardzo dużym wyborem.

Obecnie podjela sie stazu, w zwiazku z czym nie wybierze sie ani do Trojmiasta, ani do Warszawy... Wymyslilam tak ,odwiedze tutaj wszystkie mozliwe sklepy w okolicy, po pierwsze moze uda mi sie trafic na jakas fajna przecene, po drugie pomyslalam, ze skoro za te 2 tysiaki bedzie to nie najlepszy rower, to niech chociaz ma cos unikatowego na naszych drogach typu lapierre, peugeot, felt...Poszukam tez tej Vity moze znajde gdzies taniej jakis model zeszloroczny.. Jesli pozwolisz zamieszcze wtedy wybrane modele i poprosze Cie o pomoc w wybraniu konkretnego. Dziekuje za jasne odpowiedzi i zainteresowanie. Znalazlam jeszcze w necie nie sklep, ale taki jakby serwis, gdzie reklamuja ze skonstruuja TWOJ wymarzony rower wiec moze tam ...  

Odnośnik do komentarza

Za 2 tysiące a dokładnie za 2199 najlepszym rowerem jest Triban 520 FB. Generalnie przyzwoite rowery zaczynają się od 3 tys. A czemu nie można się przymierzyć? W Warszawie jest kilka sklepów z bardzo dużym wyborem.

http://doyoubike.com/tienda/trekkinghibridas/3562-focus-crater-lake-30-27g-2015.html#/talla_medida-45s/cuadro-dt_trapez/color-negro_mate

 

a taki focus np -?--

Odnośnik do komentarza

Focus kiepski, ten drugi bardzo kiepski.

 

Minimalny poziom dla przyzwoitego roweru to albo osprzęt Shimano Deore a absolutne minimum poniżej którego nie powinno się zejść to Shimano Alivio. Osprzęt typu Tourney, Altus, Acera jest po prostu kiepski..

Jeśli rower występuje na osprzęcie szosowym to minimum przyzwoitości to Shimano Tiagra a absolutne minimum to Shimano Sora. Żaden Tourney czy Claris do częstej jazdy się nie nadają.

Na stronie rosebikes.pl możesz zobaczyć jakie rowery są sprzedawane na niemiecki rynek. Żadnego chłamu za 500 Euro tam nie znajdziesz. Najtańszy rower kosztuje tam ok. 1300 Euro. To o czymś świadczy. Na polskim rynku sprzedają się za to produkty "roweropodobne" za 1300 zł.

Odnośnik do komentarza

Focus kiepski, ten drugi bardzo kiepski.

 

Minimalny poziom dla przyzwoitego roweru to albo osprzęt Shimano Deore a absolutne minimum poniżej którego nie powinno się zejść to Shimano Alivio. Osprzęt typu Tourney, Altus, Acera jest po prostu kiepski..

Jeśli rower występuje na osprzęcie szosowym to minimum przyzwoitości to Shimano Tiagra a absolutne minimum to Shimano Sora. Żaden Tourney czy Claris do częstej jazdy się nie nadają.

Na stronie rosebikes.pl możesz zobaczyć jakie rowery są sprzedawane na niemiecki rynek. Żadnego chłamu za 500 Euro tam nie znajdziesz. Najtańszy rower kosztuje tam ok. 1300 Euro. To o czymś świadczy. Na polskim rynku sprzedają się za to produkty "roweropodobne" za 1300 zł.

tego sie obawialam :( wiec musze wybrac najlepszy z najgorszych :( 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...