Skocz do zawartości

Mam dylemat. Który rower wybrać? Ktm chicago disc 272 czy Unibike Mission 27.5


Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat?

Chciałbym sobie kupić rower do 3500zł.

Gdy szukałem rowerów wpadły mi w oko dwa rowery, czyli:

Ktm chicago disc 272 rama M/43 :

https://www.fudala.com.pl/pl/p/ROWER-GORSKI-MTB-KTM-CHICACO-DISC-27-M48-CZARNY/19196?srsltid=AdGWZVTCR20vV0NxryjW7aCDIw7UYfHXK8wqYEsDpTGG10Q9K1fyOI_PE7M

I Unibike Mission 27.5 Rama M/18 cali :

https://www.rowerowy.pl/unibike-mission-27,5-18-cza-nie2.html

Oba rowery są fajne i mi się podobają tylko nie wiem który wybrać

Rower chce głównie stosować do jeżdżenia w terenie np: po wąwozach po szlakach, torach rowerowych czasami po asfalcie i do skakania

I nie nie chce rowerów enduro czy trekkingowych chce zwykłego górala

Nie wiem niech ktoś pomorze mi wybrać bo chce jeszcze pojeździć trochę rowerem w lecie ?

I jeszcze chciałbym dodać że nie jestem doświadczony w mechanice po prostu powiedzcie który waszym zdaniem jest lepszy

Dzięki?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Oskarr napisał:

Kupa i kupa. To rowery do rekreacyjnej jazdy po ścieżkach rowerowych, ewentualnie bardzo łagodnych singlach. Najtańszy rower który wytrzyma lekkie skakanie to expl 540. Półka wyżej to xc 120 z tym, że xc ma 100mm skoku amortyzatora. Do ambitniejszego skakania xc 100 s z pełną amortyzacją. 

A tak do samej jazdy to który byłby lepszy?

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.08.2022 o 21:34, Oskarr napisał:

dla mojej dziewczyny to lekkie trasy leśne bez większych górek

Wydaje mi się, że większość ludzi właśnie tak definiuje 'samą jazdę'. Sam z żoną na rekreację jeżdżę chyba podobnie, jak Ty ze swoją partnerką, tyle że ona na elektryku, więc do definicji warto dodać górki jakiekolwiek - byle bez nadmiaru błota i hopek, bo amortyzator i opony ma jednak w typie all terrain. Jak obserwuję ludzi na ścieżkach MTB, to większość jedzie tak, że amor, napęd i hamulce nie mają większego znaczenia. Pozycja za to ma, więc domyślnie do 'samej jazdy' polecałbym hardtaile Cube.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...