Skocz do zawartości

Rower XC do 6-7 tys.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Poszukuję roweru xc do sprawnego poruszania się po górskich trasach rowerowych. Często mam ze sobą ciężki plecak dlatego są to raczej łatwiejsze trasy niż strome podjazdy i zjazdy. To na czym mi zależy to sztywne osie i hamulce min. Mt-501. Budżet 6-7k max. Będę wdzięczny za wszelkie rady. 

Mocno myślę, nad nową merida big nine pro lub używanym trekiem procaliber 6.

Odnośnik do komentarza

Procaliber w alu był mocno problematyczny. Odradzam. Wyjeżdżał z chińskiej fabryki, łożyska prawie same wypadały. Dużo reklamacji. Niekoniecznie. I ta rama ważyła 2kg. Kup używkę Speca Chisela Expert 2018 (posiadam) gdzie rama waży 1350 gram, albo z nowych coś z Decathlonu typu XC 120, Race 740 albo rzeczona Merida. Chisel tak jak stał ze sklepu ważył w rozmiarze L jeśli dobrze pamiętam 11,3 kg. Reba, GX 1x11, heble MT501.

Orbea ma ze dwa modele na sztywnych osiach, chyba Alma H30 i H50. Scott coś tam ma. Kellys Gate 30/50/70/90. Coś tam w niektórych trzeba zrobić  z hamulcami. Ale jak jest MT400 to kupujesz klamki MT500/Deore i masz to samo co MT501.

Odnośnik do komentarza

W ogóle go dopaść to cud. To jest rzadziej sprzedająca się półka rowerów. Ludzie zwykle kupują coś do ok. 5k albo wypas za 10k+. Merida Big Nine 500 Lite sprzedawała się dość często. Ma tę samą ramę co Big Nine Pro. Spec Chisel też nie schodził za normalną cenę 8k. Potem przed pandemią obniżyli na 6k i sprzedawał się jak ciepłe bułeczki. Niestety producenci często źle konfigurują te rowery. Taka Merida Big Nine 500 Lite mająca hamulce MT200 to po prostu żenada. Koła Merida też daje nędzne. Taki Spec w odróżnieniu może nie ma za dobrych kół ale ani nie są to kloce ani nie są na przestarzałym rozmiarze jak Merida i mają bardzo dobre opony. Na tle innych producentów wyróżnia się Decathlon, który miał taki rower jak XC 500, który zabijał specyfikacją każdą konkurencję. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...