Skocz do zawartości

Stosując się do znaków drogowych muszę nadłożyć ponad 1km


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jadąc zgodnie z przepisami, tj. stosując się do znaku 'zakaz ruchu rowerów', muszę na trasie z mapki nadłożyć ponad 1km drogi. Czy to jest dopuszczalne? Droga zaznaczono na czerwono to droga serwisowa wzdłuż drogi wojewódzkiej. Nie jest to droga dla rowerów. Jeszcze jakiś czas temu mogłem zjechać z drogi serwisowej w miejscu oznaczonym jako 'zakaz ruchu rowerów' i dojechać do ronda, a następnie zjechać na rondzie w dowolnym kierunku. W tej chwili po ustawieniu znaku muszę dojechać do kolejnego ronda i wrócić do pierwszego ronda. Dodam, że między drogą serwisową, a wojewódzką jest rów i nie ma gdzie się przeprawić rowerem.

Czy ten znak zakaz ruchu rowerów jest poprawnie ustawiony?

mapa2.png

Odnośnik do komentarza

Fajnie byłoby gdybyś wysłał pinezkę do Map Google gdzie dokładnie jest to miejsce.

Zakaz to niestety zakaz, ciężko powiedzieć - zignorowałem go, bo przez niego muszę jechać naokoło. Prędzej trzeba razem z lokalnym stowarzyszeniem rowerowym zastanowić się jak tę sprawę rozwiązać. Może jakieś kładki zrobić nad rowem w odpowiednich miejscach? I z gotowym pomysłem zgłosić się do zarządcy drogi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...