Skocz do zawartości

Rower Serious Provo Trail - czy opłaca się kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, znalazłem ostatnio rower, całkiem mi się spodobał, jednak nie jestem ekspertem i nie do końca potrafię określić czy zakup się opłaca, dlatego chciałbym zapytać na Forum. Chodzi o Rower Serious Provo Trail, z poniższego linka. Czy według Was opłaca się kupić ten rower w tej cenie? Z góry dziękuję za chęć udzielenia mi pomocy w tej kwestii. 

https://www.bikester.pl/serious-provo-trail-M909379.html

 

Odnośnik do komentarza

Rower z kołem 27,5 będzie zwinniejszy, powinien lepiej przyspieszać. Rower z kołem 29" będzie lepiej pokonywał nierówności, minimalnie szybciej jechał na prostych, będzie stabilniejszy. Masz też możliwość wrzucenia większej ilości opon - pasują te od 29 i te od 28, średnica felgi jest identyczna w 29 i 28. Masz większą powierzchnię styku opony z podłożem co wpływa pozytywnie na trakcję, siedzisz bardziej między kołami niż nad kołami, co daje Ci ułamek sekundy więcej czasu na reakcję jeśli dojdzie do uślizgu. 27,5 będzie bardziej narwany niż 29. 29 będzie miał też lepszą cenę przy odsprzedaży i jest szersza dostępność zamiennych kół do 29 w stosunku do 27,5. Obecnie praktycznie nikt się nie ściga wśród zawodników pro na rowerach 27,5 cala, wszyscy się przesiedli na 29, nawet Ci niżsi. 29 będzie też trochę wygnidniejszy podczas przejeżdżania po dziurach. 

Odnośnik do komentarza

Nie mówię o warunkach wyścigowych. Warunki wyścigowe pokazują trendy. Jak każdy jeździłem kiedyś na 26". Obiecali mi bardzo dużą poprawę osiągów przy przejściu z 26" na 29". Dużych różnic w czasach na segmentach między wyścigowym 26" a wyścigowym 29" nie ma. Największa różnica jest w bezpieczeństwie jazdy na rowerze. 29" więcej wybacza. Masz większą powierzchnię styku opony z podłożem. Na 26" w ciągu sezonu zaliczałem 4-5 gleb, na 29" po dwóch sezonach mam średnią 1 gleba na rok. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...