Skocz do zawartości

[5000-6000zł] Pierwszy rower szosowy


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

budżet mam taki jak w tytule czyli między 5-6k, na razie jezdze na tribanie rc100 i szukam pierwszej szosy która starczy na minimum 2-3sezony. Mam na oku treka domane al 3 z 2022, ale tam chyba trzeba zmienić odrazu opony bo domyślnie są 32mm, taka sama sytuacja z giant contend ar 3(tam nawet opony 34mm są). Wiem, że jesli bym dołożył 1k to bym miał rowery już z hydrauliką ale niestety budżet nie pozwala więc zostają zwykłe mechaniczne. Rower głównie do treningów, tras poniżej 100km, pobijania rekordów na segmentach na stravie, a w przyszłości jakieś zawody :D

Wzrost: 183cm

Waga: 111kg i powoli spada 

Odnośnik do komentarza

A nie lepiej używany karbon na porządnym osprzęcie? Za 6k to tylko aluminiaki typu Triban 520 RC lub podobne. Niestety alu na hydraulice obecnie zaczyna się od ok. 8k.

Jakbyś nic ciekawego nie znalazł to za chwilę będziemy mieli na sprzedaż używany Specialized Tarmac SL4, mojego syna, na pancernej, karbonowej ramie i osprzęcie Campagnolo Chorus Carbon 2x11. Rama z polskiej dystrybucji, na gwarancji. Rozmiar 56 czyli idealnie. Młody teraz przekłada osprzęt między rowerami, ale jedzie w wtorek na wyścig za granicę, więc pewnie skończy jak wróci. Na Specach Tarmac SL4 wygrywano Tour de France i wiele innych wyścigów. 

Więcej zdjęć znajdziesz na jego profilu:
https://www.facebook.com/Marekmazowsze

160028052_1823278324506211_7463416030234

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jajacek napisał:

używany karbon na porządnym osprzęcie

nie znam sie na tyle na rowerach jeszcze zeby kupić używany, mógłbym się naciąć wiec wole unikać tego tematu. Na początek wole jednak rower nowy. Tribana 520rc tez patrzylem ale rozmiar niedostępny i niewiadomo kiedy będzie. Narazie najbardziej nastawiony jestem na tego treka+zmiana opon na 25/28mm. No i też kwestia hamulców, jestem nieco cięższy niz typowy rowerzysta wiec bardziej bym chyba wolał iśc w hamulce tarczowe niz szczeki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...