Skocz do zawartości

Rower Mtb do XC 8000-10000


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

szukam roweru który będzie mi służył do częstych wypadów do lasu na typowe trasy xc

rower często będzie transportowany na bagażniku dachowym więc bardziej celuję w ramę aluminiową, ale nie przekreślam też karbonowej w scale 930

Osprzęt który biorę pod uwagę to tylko grupa Shimano

wybrałem 3 modele, które juz oglądałem i zastanawiam się który będzie najlepszym wyborem. Zaciekawił mnie ten northtec cayon, ale mało opinii jest o tej marce 

Scott Scale 930

Scott Scale 950

Northtec Cayon Xt Fox

 

Odnośnik do komentarza

Northtec to żart. Ta rama waży 2700 gram. Dla porównania rama Spec Chisel waży 1350 gram.
Scale 950 przyzwoita rama, bardzo dobry acz trochę ciężki amor, co jak ktoś się nie ściga nie ma dużego znaczenia. Hamulce przyzwoite, napęd przyzwoity, koła słabawe jak to zawsze w Scott.
Scale 930 ta sama rama, świetny amor, przyzwoity napęd, słabe hamulce (konieczny upgrade klamek), takie same koła.
 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, jajacek napisał:

Scale 930 ta sama rama

Chyba jednak nie, choć wyglądają identycznie, według opisu producenta 930 to karbon, a 950 aluminium.

Człowiek z mojego wiejskiego osiedla zawsze jeździł na fullach Scotta (fanboj marki chyba nawet bradziej, niż Jacek lubi Speca), a dzisiaj widziałem że przesiadł się na hardtaila bo cośtam (dziecko się pojawiło, przyczepka do roweru i parę innych rzeczy - w każdym razie na harce na fullu nie ma już czasu). Nie mam rozeznania w Scottach więc nie wiem jaki konkretnie model, widziałem tylko że alu, o szczegóły w przelocie nie zdążyłem zapytać. Ale cholernie ładna bestyja ? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...