Skocz do zawartości

pierwszy rower do 1600zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć tak jak w tytule poszukuję roweru do niedługich tras ~40-50km wokół miasteczka po wsiach - także drogi raczej asfaltowe, szutry, jakieś niegroźne ściezki rowerowe. Sporo już przeglądałem i aktualnie mam na oku kilka rowerów takich jak:

Rower cross 28'' Kands STV-900 M19 czarno-niebiesk - 28 ALU KS9M9CZN - 10657052176 - Allegro.pl

Rower trekkingowy Riverside 120 RIVERSIDE | Decathlon (promka na 1000zł)

Rower crossowy Riverside 500 z hamulcami tarczowymi RIVERSIDE | Decathlon (najdroższy, bo zostały wersje za 1600 i nie jestem pewny czy warto dopłacać?)

Amortyzator chyba nie jest mi potrzebny, ale w kandsie, który podesłałem jest kaseta i jest lżejszy niż riverside 120 mimo amortyzatora.

Moglibyście mi doradzić co najbardziej mi się opłaca wybrać? Chyba, że są jeszcze jakies inne propozycje to oczywiście jestem otwarty(lazaro aero niestety w rozmiarze 19 są niedostępne, a raczej takiej potrzebuje - mam 178cm i ważę 80kg w porywach do 90kg).

Odnośnik do komentarza

Idziesz bardzo rozsądnie, tak kaseta jest lepsza, tak w tej cenie lepiej bez amora, jeśli kands z amorem jest lżejszy niż riverside to może być lepszy. Możesz jeszcze popatrzeć na rowery typu velenberg czy spartacus. Przy masie okolice 90 kg może warto byłoby pójść w trochę lepszy osprzęt niż tourney - średnio to działa, Acera, Altus to półka wyżej, Alivio to naprawdę dobrze do rekreacyjnej jazdy. Ale na szybko jakbym miał wskazać idealny rower do 1600 to padłoby na tego kandsa 

Odnośnik do komentarza

dzięki wielkie za odpowiedź. Popatrzyłem jeszcze na vellberg i spartacus, ale modele z kasetą zaczynają się od ok. 1800zł.  Za około 2 tygodnie podobno mają być dostawy lazaro aero, ale czekać kolejne 2 tygodnie to nie wiem czy warto. Poza tym znalazłem jeszcze w podobnej cenie Rower crossowy 28 Kands CROSSLINE 1100 męski czarny 2021 (polskie-rowery.pl) to chyba jakaś lepsza wersja stv900 i z tego co patrzę ma już chyba właśnie lepszy osprzęt?(jeśli dobrze myślę to czy warto dorzucić do niego te 150zł)?

Odnośnik do komentarza

Podesłany rower jest spoko. Na stronie jest tylko nieścisłość, w jednym miejscu jest info o 21 przełożeniach a dalej o 24. Ja bym dopłacił, masz za te 150 zł markowe piasty w kołach i acerę z tyłu. Jeśli jest tam rzeczywiście napęd 3x8 to jak za te pieniądze w tym okresie jest naprawdę dobrze. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Oskarr napisał:

Podesłany rower jest spoko. Na stronie jest tylko nieścisłość, w jednym miejscu jest info o 21 przełożeniach a dalej o 24. Ja bym dopłacił, masz za te 150 zł markowe piasty w kołach i acerę z tyłu. Jeśli jest tam rzeczywiście napęd 3x8 to jak za te pieniądze w tym okresie jest naprawdę dobrze. 

Dzięki wielkie. Ostatnie pytanko, bo akurat była 1 sztuka w decathlonie i zamówiłem z zapłatą przy odbiorze(więc do końca dnia mogę na luzie anulować). 

Brać Rower crossowy Riverside 500 z hamulcami tarczowymi RIVERSIDE | Decathlon za 1399zł czy tego kandsa, którego przed chwilą przesłałem?

Odnośnik do komentarza

Rama alu, porównywalna, 
Amortyzator porównywalny, 
Hamulce tarcze mechaniczne vs v brake, wolałbym v brake, łatwiejsze w utrzymaniu i bezobsługowe. Hamulce tarczowe mechaniczne z mojego doświadczenia nie działają. 
Napęd 1x9 microshift jest spoko, kaseta 11-36 jest mniej spoko. Do miasta się nadaje, na lekkie nachylenia też jest spoko, na jazdę w lesie z większymi górkami będzie brakowało przełożeń, pod tym względem 3x8 jest bardziej uniwersalne. Napęd ten 1x9 wygrywa jeśli jesteś np. kobietą jak moja mama, która nie lubi zmieniać przełożeń z przodu. Jeśli zawsze jeździsz na jednym blacie z przodu, wybierz 1x9. 
Koła lepsze w Kands, 
Obsługa gwarancyjna lepsza w Decathlon. 
Jako osoba posiadająca wszystkie rowery z decathlona, wybrałbym w tym przypadku Kandsa. 

W miarę przyzwoity rower z decathlona zaczyna się od ST 540 v1 albo v2. Te ST to jednak już 2400, za 2600 jest oczko wyżej expl 520, za 3500 expl 540. 

Odnośnik do komentarza

musiałem pilnie wyjechać, więc rower kupię dopiero za tydzień i przez to zacząłem się zastanawiać czy nie lepiej byłoby dołożyć i kupić coś do max 2000 np. Lazaro integral v3 lub kands crs1200 2021 Czy jest to jakis przeskok dla którego warto dołożyć te 500-600zl?

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.05.2022 o 20:31, Oskarr napisał:

Patrzyłem na te inne rowery, ja bym nie dopłacał. 

dziękuję bardzo jak zawsze. W takim razie nie dopłacam i zostaje przy tej kwocie 1600. Generalnie dostałem jeszcze odpowiedź w sprawie dostępności lazaro aero. Pod koniec tego tygodnia/początek następnego ma być dostępny lazaro aero v1 w rozmiarze 19. LAZARO AERO V1 MĘSKI (lazaro-bike.pl) Z tego co się już orientuje to chyba ma sporo lepszy osprzęt od każdego z tych rowerów, które wymieniłem.  Dodatkowo jest lekki i nie ma niepotrzebnego amortyzatora. To chyba warto poczekać, bo to sporo lepszy wybór niż nawet crossline 1100.  Czy dobrze się orientuje?

Odnośnik do komentarza

Jeśli ten lazaro aero będzie w tej cenie, co obecnie na stronie to jest to zdecydowanie najlepsza oferta na rynku. To jest dobra oferta na czasy sprzed 2-3 lat, przed inflacją i przed wzrostem cen rowerów. Jeśli da radę to kupić za 1200 zł to może to być najlepsza propozycja do 2k. 
Patrząc na opis bałbym się dwóch rzeczy: hamulców i opon. To dobrze, że są v brake, nie dobrze, że nie kojarzę marki. 
Patrzyłem też na tą wersję v3, ma lepsze opony, to tak + 50 zł, korba jest o klasę wyżej, też z 70+, hamulce + 100 zł, osprzęt alivio + 150-200 do acery, zostałbym chyba przy V1. Jakby tą v3 sprzedawali na octalinku to bym szedł w v3, ale jak też jest na kwadracie to v1. Jak się zajedzie korbę to można ją później wymienić na coś porządniejszego, ale to za parę lat. 

Odnośnik do komentarza

o dostępności v3 nic nie wiem także chyba narazie będzie dostępna tylko wersja v1 także to bardziej porównanie aero v1 vs chociażby właśnie wspominany crossline 1100. A co do tej korby, to szczerze mówiąc w tej kwocie to nie wymagam od tego roweru żeby służył te 2-3 lata hah. Cena pewnie będzie trochę wyższa, ale jeśli byłaby podobna do tej co crossline to chyba warto jednak wziąć lazaro?

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.05.2022 o 08:17, Oskarr napisał:

Do 1600 zł brałbym tego v1. 

dzięki wielkie ?

Jak narazie weszły na sklep aero v3 LAZARO AERO V3 MĘSKI 2022 (lazaro-bike.pl) i zastanawiam się czy już go nie wziąć i nie szukać, nie czekać dalej tylko w końcu zacząć jeździć, z tego co tak sam się zorientowałem to w tej cenie podzespołowo jest bezkonkurencyjny. Zastanawiam się tylko czy bez tego amortyzatora będzie spoko, bo nigdy nie miałem okazji jeździć na sztywnym widelcu, ale tak jak mówiłem żadnych trudnych scieżek wyboistych nawet w okolicy nie mam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...