Skocz do zawartości

Kask 'aero' a wentylacja


Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wymienić kask. Do tej pory jeździłem w Rudy Strym i ten rewelacyjnie się sprawdził. Wytypowałem 3 kaski które idealnie albo prawie idealnie pasują do mojej głowy a najwygodniejszy z nich jest w stylu aero i mam tu obawy o wentylację bo przynajmniej w teorii tego typu kaski nie mają najlepszej wentylacji. Dodam, że będzie to jedyny kask - nie biorę pod uwagę opcji kask wiosenno - jesienny plus kask letni ? Może ktoś miał doświadczenia z Rudy Project Spectrum i podpowie jak w praktyce sprawdza się podczas użytkowania latem.

Kaski które wytypowałem to:

  1. Rudy Project Spectrum - kask w stylu aero. Idealnie leży na głowie, najlepiej z wszystkich trzech jednak mam obawy o wentylację - znalazłem kilka testów na jego temat i we wszystkich poza jednym było powiedziane, że wentylacja jest na bardzo dobrym poziomie nawet latem i w górach. Tylko jeden recenzent narzekał na przegrzewającą się głowę. Ale wiemy jak to jest ze sponsorowanymi recenzjami ?
  2. Rudy Project Venger - bardzo fajny kask, wykonanie identyczne jak tez z pkt1, patrząc na konstrukcję z wentylacją na bank nie będzie problemu. Na głowie leży bardzo dobrze ale nie aż tak dobrze jak nr1.
  3. Lazer Z1 - bardzo fajny kask, wykonanie na poziomie tego z pkt1, patrząc na konstrukcję z wentylacją na bank nie będzie problemu. Na głowie leży bardzo dobrze ale nie aż tak dobrze jak nr1.
Odnośnik do komentarza

Parę dni temu mój młody dostał Spectrum. Na pierwszy rzut oka sądziłem że to kask MTB, przez "siatkę na motyle" czyli osłony przed owadami. W komplecie były wymienne gąbki więc tę siatkę zdemontował. Paski są przyzwoite, pokrętło regulacji słabawe. Kask nie ma regulacji głębokości ani zapięcia magnetycznego jak to jest w naszym Specialized S-Works Evade II. Nie wiem czy w tym Spectrum wystartuje w ten weekend. Startuje teraz w niemieckiej etapówce, wziął go ze sobą. Więc na razie nic nie możemy powiedzieć o użytkowaniu. Taki dość przeciętny kask na pierwszy rzut oka.

Kaski aero nie mają zbyt dobrej wentylacji i są jakieś 50 gramów cięższe niż kaski typu race. Mieliśmy wszystkie topowe kaski Speca. O ile wentylacja w modelu Prevail jest super i waży on 200 gramów, to jednak w przypadku kraksy, nie przeżył ani jednej. Natomiast taki Evade jest pancerny. Młody w zeszłym roku miał kraksę na wyścigu w Belgii, na finiszu, przy dużej prędkości i jeszcze ze dwie na torze i na szosie i ten kask przeżył wszystkie. Więc pod tym względem jest zajebisty. Ja natomiast jeżdżę i na szosie i w mtb w Prevail albo Specialized S3. 

Ten Venger dobrze wygląda. Lazer Z1 też i jest bardzo lekki. Przypominają mi Bella Volt, który kiedyś miałem i był to super kask. Ale kaski trzeba pomierzyć i sprawdzić czy pasują do głowy. I jak paski, regulacje i zapięcia, części zamienne i czy mają program crash replacement.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, jajacek napisał:

Kask nie ma regulacji głębokości

Spectrum ma regulacje głębokości i działa to całkiem nieźle. Zapięcie magnetyczne... - to jeszcze nie ta półka  cenowa.

Ostatecznie wziąłem tego Spectrum bo najlepiej z całej trójki leży na głowie - wrażenie jakby był odlewanyna mojej czaszce. Wentylacje sprawdzę latem.

Kaski Speca nie chcą współpracać z moją głową- taki prevail w M jest za wąski w skroniach a L już za duży. Po motocyklach mi zostało, że w pierwszej kolejności dopasowanie kasku do głowy a dopiero później iej marka, wygląd i inne features. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...