Skocz do zawartości

Mtb zmiana 26 na 29


Rekomendowane odpowiedzi

Witam przede wszystkim na forum jest mój pierwszy post dlatego proszę o wyrozumiałość :) 

Otóż wpadłem dzisiaj na taki pomysł i proszę o poradę, kilka lat temu kupiłem okazyjnie rower mtb firmy Lakes rower raczej no name ale nie powiem jestem z niego bardzo zadowolony (zorbiłem na nim kilka tys km ) ale cały czas odnosze wrażenie może nawet nie wrażenie, że jest on na mnie za mały wzrost 178 cm waga 79 kg rama 17. Mój rower jest bardzo dobrze (przynajmniej tak mi się wydaje ) wyposażony caly na Deore XT od manetek, korby, kasety, hamulce, przerzutki po piasty kół. Więc teraz do rzeczy, wymyśliłem, że może kupić jakiegoś używanego 29era (taniego) z dobra ramą, kołami i właśnie pytanie co mógłbym z 26 przerzucić na 29 ? 

Będę wdzieczny za pomoc i za poradę czy w ogóle dobrze myślę ? Bo do tej pory, wsiadałem na rower i kreciłem a mój serwis kończył się na wiosennym przegladaniu, czyszczeniu, smarowaniu i regulacji.

 

Pozdrawiam

Marcin  

 

ps. może kombinuję ale jak patrze na ceny rowerów i na jakim są osprzęcie to żal mi go sprzedawać i kupować na gorszym :)

Odnośnik do komentarza

Mam 175 wzrostu i ramę M, 17,5. Powinienem mieć ramę L ale M kupiłem świadomie, żeby mieć krótszą górną rurę. Pozycję kompensuję odpowiednią dobranym mostkiem. Sztyce podsiodłową mam wyciągniętą 1cm poza maksymalny dopuszczalny zakres. Więc dla Ciebie, zdecydowanie L, 19 cali. Przełożysz wszystkie elementy napędu i hamulce pod warunkiem że hamulce i orzednia przerzutka mają identyczne mocowanie w nowej ramie. Z korbą nie wiadomo bo co rok pojawiają sie mufy w innym standardzie. Ale jest szansa że będzie ok. Piasty w kołach to już problem. Musiałbyś raczej kupić nowe obręcze i szprychy i zaplatać je od nowa. Ale jest to niezła koncepcja żeby sprzedać ramę 26 i kupić 29.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...