Skocz do zawartości

Romet Aspre 2 kłopot z regulacją po zakupie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.  Zakupiłem rower Romet Aspre 2. Gravel wyposażony w osprzet Shimano GRX 400. Mam klopot z ustawieniem hamulcy. Konkretnie cały czas klocki ocieraja o tarcze(które na oko sa proste,). Jak by nie było za dużo miejsca pomiędzy klockami. Dodatkowo korba choć już jest na zwenetrznych łożyskach kreci się z oporem. Generalnie to nie mój pierwszy rower. Mam też inne rowery z hamulcami hydraulicznymi oraz z  korbą na łożyskach zewnętrznych. Regulacja zawsze była prosta. Może zaciski grx ustawia się inaczej? A co do korby odkręciłem już ramie korby, korek blokady był za mocno przykręcony. Jest lepiej ale jeszcze wolno kreci. Nie jeździłem jeszcze tym rowerem bo zmagam się z regulacja. Może łożyska suportu po czasie zaczną lżej kręcić? Czy ktoś miał taki przypadek albo pomysł co mogę zrobić. Proszę o pomoc.

Edytowane przez Jakubaspre2
Odnośnik do komentarza

Nie jesteś pierwszy. Słyszałem już od paru użytkowników tych rowerów podobne narzekania. Chyba niska jakość montażu. Ja bym po prostu zaniósł do serwisu i reklamował. Nie wiadomo czy mufa suportu nie spieprzona albo zły moment siły przy skręcaniu. Oczywiście serwis powie że nie. Ale na początek trzeba rozkręcić i porządnie złożyć do kupy. Dobry mechanik jest w stanie ocenić w czym problem. Ale takich to może znam 2-3.

 

Odnośnik do komentarza

Właśnie tego się obawiam. Problem jest tylko taki ze rower kupilem przez internet. Jeśli dzis serwis po konsultacji telefonicznej nie zadecyduje, oddam rower. Bo najgorsze w tym wszystkim nie jest to że są takie usterki. Tylko to ze rower kupiłem po tzw przeglądzie zerowym. Czyli rower mial być gotowy do jazdy. Ponadto nie mam 15 lat i to nie mój pierwszy rower. Zawsze sam serwisuje rowery. I nigdy nie miałem takiej sytuacji aby rower stawiał takie problemy z regulacja. Nie chce tez grzebać, rozkręcać bo później mogą mi nie uznać zwrotu. Dzięki za odpowiedź.  Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

Usterki Roweru Aspre 2 usunięte. Ciężko dzialajaca korba, przyczyną było nie właściwe włożenie korby w mufe i łożyska stąd też byl problem z przednią zmieniarką. Usterka hamulcy czyli ocieranie tarcz o klocki. Powodem było delikatne bicie kiepskiej jakości tarcz co ciężko było zobaczyć gołym okiem. A że dość sztywno to wszystko tam jest złożone to niestety ocierało( prawdopodobnie gdybym tego nie naprawiał usterka by sama ustąpiła po 100 km gdy klocki dotarły by się do tarcz). Tarcz na ta chwile nie wymieniałem, prostowanie pomogło ale na wisne wrzucę dobre tarcze oraz klocki. Bo te tarcza seryjne są najtańsze podstawowe. Pozdrawiam serdecznie. 

Odnośnik do komentarza

No tak, montują byle jak, zapewne jakieś nisko opłacane ukraińskie rączki. Ma natomiast sztywne osie i GRXa co jest zaletą. Tarcze SM-RT10 czyli klasy Biedronka. Najtańszy chłam jaki jest. W innym wątku o Cube Attention, ustaliliśmy że jak tarcze Shimano to mają być Made in i Japan, bo wszystkie ich tarcze Made in in China to shit. Ewentualnie tarcze firm trzecich ale tu nie jestem biegły. Ciekawe ile te piasty pożyją. Zwykle znajomi zajeżdżają piasty Shimano w ciągu roku. Ja do firmy Romet nie mam za grosz zaufania. Sprawdziłbym czy jest odpowiednia ilość samy w sterach i w piastach. Ogólnie rower ma potencjał. No i odkręciłbym i prawidłowo dokręcił kluczem dynamometrycznym mostek i kierownicę ze względu na to że masz karbonową sterówkę. Trzeba też sprawdzić czy prawidłowo został zamontowany ekspander sterów i czy jest odpowiedniej długości. Bo nieprawidłowe dobranie i montaż mogą grozić życiu i zdrowiu.

Odnośnik do komentarza

Wsumie to masz całkowitą racje. Niestety do podobnej kwoty nie ma ciekawych rowerów. Mi udało się kupić Unibike Geos który odebrałem i był perfekcyjnie złożony. Niestety był rozmiar 53 i okazał się za mały. Wiec zamówiłem Aspre czyli Rometa. Faktycznie potwierdzam w Romecie jest chyba jakiś klopt z kontrolą jakości. Mtb mam od Treka i wszystko  chodzi jak w szwajcarskim zegarku. Tak samo jak rower crosowy od Unibike którym jeżdżę do pracy. Spasowanie roweru idealne. A aspre tak jak mówisz z potencjałem tylko trzeba trochę dołożyć.  Natomiast gdyby ktoś z forum szukał Unibike Geos w rozmiarze 53 to mam fabrycznie nowy do sprzedania. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...