Skocz do zawartości

Rower MTB na 29 ( Radon,Canyon,Cube ? )


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przymierzam się do zakupu pierwswzego rowerku MTB.

Głównie będe nim śmiał po mieście jednak 2-3 razy w roku wypad w jakieś góry no i czasami może po lasach czy coś.

 

Wiem, że do tych celów najlepszy byłby crossowy jednak nie podobają mi się one.

 

jestem wysoki (190cm) więc szukam roweru 29 er.

 

W sklepie polecali mi Cube AIM PRO oraz Krossa B4 ( cena Cube 2000zł  Krossa  2300 zł)

 

Wiem, że to nic ciekawego jeśli chodzi o osprzęt.Zastanawiam się jednak czy nie lepiej dołożyć do roweru  Grand Canyon AL 3.9 albo Radon 6.0. Obie marki niedostepne w Polsce więc zakup przez internet. Canyon około 3200zł   a Radon około 3000 zł.

Jest jeszcze Cube Attention za 3300 zł.

Warto dołożyć czy różnice między tymi rowerami będa tak małe, że nie warto dokładać ?

Odnośnik do komentarza

Po asfalcie i po mieście można jeździć nawet na kiepskim osprzęcie takim jak Altus czy Acera. W terenie jednak się one nie sprawdzają. Dlatego jak masz zamiar jeździć po górach czy puszczach z dużą ilością korzeni i piachów to potrzebujesz lepszy osprzęt. Do takiej aktywnej rekreacji wystarczy amor olejowo-sprężynowy. Najlepiej z blokadą skoku do jazdy po mieście lub pod górę. Koła 29 jak najbardziej popieram.

 

Ten Canyon to takie absolutne minimum do jazdy w terenie. Osprzęt Alivio oczko poniżej Deore ale całkiem przywoity. Najtańszy ale przyzwoity amor Rockshoxa, podstawowe, tanie hamulce.

Kross słabiutki. Do miasta ok ale w teren tylko na okazjonalne przejażdżki rekreacyjne.

Cube AIM Pro bida z nędzą.

Cube Attention bardzo dobry wybór. Dokładnie to czego potrzebujesz. Amor olejowo-sprężynowy z blokadą skoku. Przyzwoity napęd i manetki. Kiepskie hamulce. Do miasta wystarczą i na okazyjną jazdę w terenie też. Jak je zajeździsz to wymienisz na coś sensownego, np Deore. Ten rower to zdecydowanie najlepszy wybór.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...